Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Kończy się jesień i wkrótce można spodziewać się pierwszego śniegu i przymrozków. W taką pogodę wiele osób decyduje się na typowe zimowe aktywności, takie jak jeżdżenie na nartach lub łyżwach. Nie każdy ma jednak dostęp do bezpiecznego miejsca, w którym można uprawiać sporty zimowe – w takiej sytuacji mobilne lodowisko może być świetnym uzupełnieniem terenu prywatnego lub należącego do gminy

Bezpieczne lodowisko – mobilne czy stałe?

Bezpieczeństwo jest ważne w każdym sporcie, ale powinniśmy szczególnie zwracać na nie uwagę podczas sportów wodnych – każdy wie, że jeżdżenie po ledwie przymarzniętym jeziorze może skończyć się tragedią. Na szczęście nie jesteśmy skazani na wybór między jeziorem a zamkniętą ślizgawką – równie bezpieczne, co kryte, jest lodowisko mobilne. Nie grozi nam więc ryzyko związane z wahaniami temperatur i niestabilnym podłożem, a do tego możemy cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Ze względu na bezpieczeństwo i dość niskie koszty związane z eksploatacją mobilne lodowiska cieszą się coraz większą popularnością. Pozytywna moda na sport może przyczynić się do dalszego wzrostu tego trendu.

Dla przedsiębiorców i gmin

Zakup lodowiska mobilnego mogą rozważać nie tylko hotelarze czy właściciele klubów sportowych pragnący uatrakcyjnić swoje ośrodki, ale także gminy chcące zapewnić mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla jednych i drugich mobilne lodowisko może być świetnym sposobem na zaaranżowanie nieużywanej zimą przestrzeni. Ponadto nieużywane jest łatwiejsze do zagospodarowania niż stałe – zdemontowane zajmuje stosunkowo mało miejsca, więc wyeliminowany zostaje problem niewykorzystanego miejsca. Niektóre firmy sprzedające lodowiska mobilne oferują również ich wynajem, na przykład dostępna pod adresem http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/ Dzięki temu można przed zakupem sprawdzić, czy będziemy chcieli ponownie postawić taką ślizgawkę. Wówczas można zwrócić się do sprawdzonego dystrybutora – najlepiej upewnić się, czy poza dostarczeniem lodowiska oferuje także serwis i szkolenie z obsługi ślizgawki.

Mobilne lodowisko – sposób na zimę