Interwencja na jednym z gliwickich osiedli zakończyła się wyprowadzką dla 45-latka. Funkcjonariusze zebrali i zabezpieczyli materiał dowodowy, pozwalający doprowadzić podejrzanego do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód, która materiał oceniła i bezdyskusyjnie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Nakazała też agresorowi natychmiastowe opuszczenie lokalu zajmowanego z matką.


Przypomnijmy: za przemoc domową grozi nawet do 5 lat więzienia.
Powyższy przykład podajemy ku refleksji domowym oprawcom oraz jako inspirację do działania dla ofiar przemocy.
Podobną sprawą jest historia z rejonu podległego komisariatowi drugiemu. Policjanci z tej jednostki otrzymali zgłoszenie od przerażonej 23-latki, która opowiedziała o trwających kilka tygodni groźbach ze strony znajomego. 19-latek posunął się nawet do wtargnięcia do jej mieszkania i grożenia nożem. I w tym przypadku stróże prawa musieli zareagować ostro. Zatrzymano krewkiego młodzieńca i doprowadzono do prokuratury. Uznano, że konieczne jest tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Prokurator złożył w tej sprawie wniosek do sądu. Wobec zebranych dowodów i argumentów przedstawionych przez oskarżyciela publicznego, sąd podjął decyzję o areszcie.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.