Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Bardzo często kanapa jest dla nas synonimem odpoczynku. Nic w tym dziwnego – zwykle zajmuje centralne miejsce w salonie, pomieszczeniu, gdzie uwielbiamy spędzać czas wolny, odrywając się od obowiązków. Kupno sofy wiąże się zatem z pewnymi kalkulacjami, gdyż zazwyczaj nie jest to tani wydatek, a poza tym ma to być inwestycja na lata. Co powinna mieć w sobie kanapa idealna i na co zwrócić uwagę podczas robienia zakupów?

Kanapa – rozmiary i funkcjonalność

Szukając kanapy do salonu, podstawą jest zastanowienie się, czy potrzebujemy modelu rozkładanego, czy nie. Każde z tych rozwiązań ma określone wady i zalety. Sofy nierozkładane bardzo często są zgrabniejsze i przede wszystkim lżejsze, w związku z tym łatwo je przesunąć, nie wyglądają też tak masywnie. Z drugiej strony, jeśli w naszym domu nie ma gościnnej sypialni albo zajmujemy raczej nieduże mieszkanie, to w chwili, gdy nasi goście zechcą zostać na noc, powstanie problem, gdzie położyć ich spać. Kanapa rozkładana wyjdzie nam zatem naprzeciw, ponieważ w szybki, prosty sposób możemy ją przerobić ze zwykłego siedziska w całkiem wygodne łóżko.

Drugą istotną kwestią jest sam rozmiar kanapy. Możemy wybierać wśród dwu- i trzyosobowych, do dyspozycji są także wersje narożne. Oczywiście w razie potrzeby salon możemy uzupełnić fotelami lub pufami, jednak nie zawsze znajdzie się na nie miejsce. Może się zatem okazać, że narożnik zajmie znacznie mniej powierzchni, a i tak pomieści kilka osób.

Pamiętajmy też o dobraniu wysokości kanapy do stolika kawowego. Dodatkowo ustawienie powinno zapewniać wystarczająco szeroką przestrzeń, by dało się przechodzić, a jednocześnie by można było wygodnie sięgnąć po kubek z herbatą.

Zapoznaj się z ofertą sklepu meblowego https://zona-design.pl/meble/kanapy-do-salonu/

Kanapa do salonu – jaka tapicerka?

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że kolor kanapy powinien zostać dobrany do reszty wnętrza. Zwróćmy więc uwagę na to, jakimi farbami pomalowaliśmy ściany, jaki materiał znalazł się na podłodze oraz dodatki o jakich odcieniach najbardziej dominują. Oczywiście kanapa może też wyłamać się kolorystycznie, stanowiąc bardziej oryginalny punkt salonu. Przykładowo pomieszczenie utrzymane w czerni, bieli i szarościach zostanie ładnie ożywione, kiedy wybierzemy sofę w kolorze fuksji bądź szmaragdu. 

Najważniejszy jest jednak wybór tapicerki, ponieważ tutaj wszystko zależy od tego, jaka aranżacja wnętrza marzy nam się najbardziej. Propozycji jest wiele, dlatego zdecydowanie jest się nad czym zastanawiać. Ogromną popularnością cieszą się sofy ze skóry ekologicznej – to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od skóry naturalnej. Ekoskóra nie skrzypi tak podczas każdego ruchu, jest bardziej wytrzymała i mniej podatna na zniszczenia, a przy tym w jej produkcji nie biorą udziału zwierzęta. Pamiętajmy jednak, że skórzane kanapy mają swoje minusy. Mimo tego, że dość łatwo zmyć z nich wszelkie zabrudzenia, muszą być odpowiednio pielęgnowane.

Sofy tapicerowane tkaniną – np. aksamitem, welurem czy mikrofibrą – mogą dość łatwo się niszczyć, ponieważ nietrudno o zadrapania i dziury. Nie są też najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Jednak wrażenie przytulności, wygody i miękkości, jakie dają, jest zdecydowanie zaletą, która niweluje ewentualne niedociągnięcia.  

Komfort i wygoda, czyli jaka powinna być kanapa do salonu?