Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Były jedyną rzeczą jaką znana wszystkim Marilyn Monroe zakładała do łóżka. Wiele znanych osobistości takich jak Naomi Campbell, Madonna, Lady Gaga czy Paris Hilton nazywa je swoimi nazwiskami. To one kuszą, dodają charakteru i przede wszystkim stanowią naszą osobistą wizytówkę. 

Mowa tutaj oczywiście o perfumach! Jednak jak szukać, dobrać i znaleźć idealne perfumy? 

Warto poszukać na przykład tutaj: https://indizio.pl/pl/producer/Sisley/597 lub w perfumeriach w Warszawie. Sisley jest jedną z najlepszych marek kosmetycznych. Kosmetyki sisley to kosmetyki luksusowe, które dodadzą prestiżu naszej osobie. Posiadają oni również w swojej ofercie perfumy.

Uwydatnij czar osobowości - znajdź idealne perfumy

Wielu ludzi ma swój idealny zapach, taki, który byłby zawsze dla nich idealnym prezentem jednak jak pośród tysięcy propozycji oferowanych nam przez perfumerie znaleźć te idealne?

Niestety nie do końca możemy ufać naszemu zmysłowi węchu ponieważ nasz nos przestaje wyczuwać subtelne różnice w zapachach już po powąchaniu trzech różnych produktów. I właśnie, dlatego dobór idealnych perfum jest tak trudny, a wiele pań wraca z ulubionej perfumerii nie z wymarzonym flakonikiem, ale z…okropnym bólem głowy. Mieszające się aromaty wprawiają bowiem nasz zmysł powonienia w lekką konsternację.

Zanim zaczniemy oceniać poszczególne perfumy, aby znaleźć te idealnie dopasowane do naszej osobowości warto poznać kilka rodzajów dostępnych zapachów.

Perfumy, wody perfumowane oraz wody toaletowe są bowiem sklasyfikowane w kilku podstawowych grupach takich jak zapachy kwiatowe, zapachy szyprowe, zapachy cytrusowe oraz zapachy orientalne.

Zapachy kwiatowe to najpopularniejsza grupa perfum. Są to delikatne aromaty, w których wiodącą nutą jest zapach konkretnego kwiatu lub całego bukietu kwiatowego. Perfumy kwiatowe często są łączone z nutami owocowymi lub orientalnym piżmem.
Zapachy szyprowe są natomiast  bardzo ciężkie, ponieważ producenci wykorzystują tutaj aromat mchu dębowego. Mech łączony jest zwykle z paczulą, różą oraz żywicą.
Zapachy cytrusowe należą do zapachów orzeźwiających. Producenci wykorzystują tutaj olejki eteryczne tłoczone z cytryny, limetki, bergamotki.
Zapachy orientalne wykorzystują aromaty korzenne. Można w nich wyczuć aromat żywicy, ale także cynamon czy kardamon. 

Podczas wyboru perfum pamiętajmy o prostym triku jakim jest wąchanie ziaren kawy, które szybko i sprawnie oczyszczą nasze drogi oddechowe i zmysł węchu.

Gdy dobieramy perfumy uzbrójmy się w cierpliwość. Najlepiej nie nanosić produktu na papierek, ale na skórę i dopiero po kilku godzinach ocenić zapach. Aromat perfum musi się rozwinąć.

Każde perfumy posiadają po trzy nuty zapachowe takie jak: 

  • nuta głowy – wyczuwalna tuż po rozpyleniu perfum (czuć ją około 30 minut)
  • nuta serca – wyczuwalna jest przez kilka godzin
  • nuta bazowa – pojawia się dopiero, gdy perfumy rozwiną się na skórze

Wybór perfum to nie lada wyzwanie, jednak przy odpowiednim nastawieniu i w posiadaniu odpowiedniej wiedzy jesteśmy w stanie bez problemu podołać temu wyzwaniu. Pamiętajmy że zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistę, który w oparciu o nasze odpowiedzi pomoże nam wybrać zapach idealny!