W Polsce jest liczna grupa niepełnosprawnych i chorych osób, które potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Nie wszystkich stać na prywatną opiekę medyczną i opłacanie domowych wizyt pielęgniarskich z własnej kieszeni. Na szczęście istnieją sposoby, by wesprzeć potrzebujących w praktyczny sposób, nie musząc przy tym podejmować się wyrzeczeń.

Dlaczego darmowe wizyty pielęgniarskie są warte uwagi?

Osoby zdrowe często nie zdają sobie sprawy jak ciężko jest funkcjonować niepełnosprawnym. Być może o tym nie myślą, bo czują, że i tak nie są w stanie w realny sposób pomóc. Wydaje im się, że służba zdrowia rozwiąże problem, więc ich wsparcie na nic się nie przyda. W rzeczywistości sprawa wygląda inaczej. Chorzy potrzebują kogoś, kto będzie się nimi zajmował na co dzień. Często tę rolę przejmują krewni, jednak samodzielna opieka nad bliskimi to ciężka praca, która wymaga odpowiedniej wiedzy medycznej i dużo wolnego czasu. Tylko nieliczni mają fundusze na zapewnienie pielęgniarzy z prywatnych placówek, zaś osoby z trudną sytuacją materialną nie mogą na to liczyć. Taka sytuacja może powodować zaniedbanie zdrowia lub nadmierne obciążenie bliskich. Wpływa również na stan psychiczny takich osób. Z tych powodów każdy potrzebujący powinien mieć dostęp do darmowych wizyt pielęgniarskich, w czym mogą pomóc wszyscy, którym ich los nie jest obojętny.

Sposoby wsparcia chorych i niepełnosprawnych poprzez darmowe wizyty pielęgniarskie

Każdy, kto chce przyczynić się do tego, by świat był lepszym miejscem, może praktycznie bez wysiłku wspomóc tych najbardziej potrzebujących. Wystarczy przekazać 1% podatku na stowarzyszenia np. https://rehabilitacjaopole.pl/ pomagające takim osobom lub bezpośrednio do nich. Można również dodatkowo wpłacać pieniądze na liczne zbiórki publiczne. Podejście zakładające, że drobne sumy nic nie zmienią jest błędne, ponieważ każda złotówka składa się na milion i łącząc siły można zmienić jakość życia wielu niepełnosprawnych. Budżet wpłacającego na tym nie ucierpi, a chorzy będą mieli szansę korzystać z darmowych wizyt pielęgniarskich.

Darmowe wizyty pielęgniarskie, czyli jak wiele zmienia 1% podatku