Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Były już apele na policyjnej stronie, w mediach, na portalach społecznościowych, były plakaty, rozwieszane m.in. w klatkach schodowych, a nawet ostrzeżenia wygłaszane z ambon przez księży. Było też wiele spotkań ze starszymi mieszkańcami Gliwic, podczas których mundurowi dokładnie opisywali sposoby działania oszustów. Mimo to wiele osób wciąż daje się zmanipulować przestępcom.


Gliwiccy stróże prawa robią wszystko, by przestrzegać seniorów przed oszustami czyhającymi na ich oszczędności, a działającymi metodą „na policjanta” czy „na prokuratora”. Funkcjonariusze współpracują w tej sprawie także z bankowcami, prosząc ich, by zwracali uwagę na starsze osoby, wypłacające duże sumy pieniędzy.

Ponieważ, mimo różnych działań, mieszkańcy wciąż wpadają w sidła oszustów, policjanci postanowili jeździć w pobliżu targowisk oraz po osiedlach zamieszkiwanych przez wielu seniorów i, przez megafon, ostrzegać przed przestępcami.

Akcję zorganizowano już przy bazarze Pod Murami, a dziś radiowóz pojawił się przy targowisku na ul. Lipowej oraz na osiedlach - Sikornik. Tyrnek, Bojków i Zubrzyckiego.

 

PS. Prosimy również ludzi młodych o włączenie się do akcji utrudniania oszustom ich procederu. Jeśli możesz, masz drukarkę — wydrukuj plakat znajdujący się w załączniku i powieś w miejscu widocznym na klatce schodowej. Być może w ten sposób, spełniając dobry uczynek, uratujesz czyjeś oszczędności życia.

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania