Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

chmury fot. O. Magni, licencja CC0

Synoptycy przewidują dziś wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym.

Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 100 km/h, miejscami grad. Ostrzeżenie zostało wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie i obowiązuje od godz. 10.00 29 czerwca do godz. 20.00 29 czerwca.

W związku z występującymi i prognozowanymi opadami deszczu, miejscami silnego deszczu z burzami lub burzami, w warunkach nasycenia gruntu wodą, stany wody będą podnosić się, miejscami gwałtownie, w strefie wody wysokiej, powyżej stanów ostrzegawczych, szczególnie w zlewniach Kaczawy, Bystrzycy, Ślęzy, Oławy, Nysy Kłodzkiej, Osobłogi oraz w zlewniach dopływów górnej Odry. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany alarmowe, szczególnie w zlewni Nysy Kłodzkiej - ostrzega Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu.