Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Koniec wakacji nie oznacza końca wypoczynku nad wodą. Gliwiccy policjanci zajmujący się profilaktyką przeprowadzili działania w rejonie jeziora w Pławniowicach, mające na celu promowanie bezpiecznego zachowania na akwenach. Była to okazja do rozmowy z dorosłymi, ale i młodzieżą oraz dziećmi na aktualne tematy związane z potencjalnymi zagrożeniami, mogącymi pojawić się w czasie wypoczynku, drogi do szkoły czy „serfowania” w internecie.

12 września policjant wydziału prewencji, sierż. sztab. Mateusz Piórkowski oraz funkcjonariusz ruchu drogowego, sierż. sztab. Dawid Przybylski prowadzili działania profilaktyczne nad wodą. Towarzyszyli im również motorowodniacy z pyskowickiego komisariatu, mł. asp. Justyna Konieczna i sierż. szt. Mateusz Osadnik. Policjanci pływający na służbowej motorówce rozmawiali z użytkownikami sprzętu pływającego, rozdawali gadżety profilaktyczne i przy okazji informowali o zasadach bezpieczeństwa. W czasie akcji mundurowi rozmawiali z około setką osób dorosłych oraz podobną liczbą dzieci. Podczas realizacji swoich obowiązków stosowali oczywiście zasady bezpieczeństwa związane z panującą epidemią. Pojazdy i przedmioty dotykane przez ludzi były na bieżąco dezynfekowane, zachowywano bezpieczne odległości i używano maseczek ochronnych. 

  • Plaża na której po lewej stoi policyjny motocykl, po prawej radiowóz policyjny i baner z napisem "komenda miejska policji w Gliwicach". W tle jezioro.
  • Po lewej żaglówka z osobami dorosłymi i dziećmi. Po prawej policjantka w motorówce rozdaje dzieciom gadżety profilaktyczne - odblaski.
  • Na stoliku leżą gadżety profilaktyczne, odblaski, dmuchane piłki, ksiażeczki.
  • Policjant na plaży pzekazuje dziecku prezent.
  • Policjant stoi na piaszczystej plaży i przekazuje prezenty dzieciom.
  • Jezioro, na nim policyjna motorówka ze stojacym w niej policjantem. Na pierwszym planie na plazy baner z napisem komenda miejska policji w Gliwicach.