Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi w samochodzie?

Zatrzaśnięte drzwi w samochodzie to koszmar każdego kierowcy. Jeśli zostawiliśmy w stacyjce kluczyk lub leży gdzieś na siedzeniu, a drzwi się zatrzasnęły to jesteśmy w sytuacji w której łatwo dać się ponieść emocjom. Jeśli wyczerpaliśmy pomysły na to jak otworzyć drzwi od naszego samochodu i zależy nam na czasie to warto sięgnąć po usługę typu awaryjne otwieranie samochodu Warszawa Warto jednak wcześniej wyczerpać inne możliwości samodzielnego otwarcia auta.

Jak samodzielnie otworzyć zatrzaśnięte drzwi w aucie?

Jeśli mamy pewność, że kluczyk znajduje się w środku, a nie upadł gdzieś niedaleko lub zostawiliśmy go w mieszkaniu, to powinniśmy poszukać na początek lekko uchylonej szyby w aucie. Może zwykle zostawiamy uchyloną szybę i to może być okazja, aby sięgnąć ręką i zwolnić zamek w drzwiach. Nawet lekko opuszczona szyba może pomóc w manipulowaniu klamką drzwi od środka za pomocą odpowiedniego druga lub nawet gałęzi. Inną opcją, bardziej inwazyjną jest próba lekkiego odgięcia uchylonej szyby, ale tutaj istniej duże ryzyko, że dojdzie do jej uszkodzenia.

Wybicie szyby w aucie powinno być już ostatecznością. Te rozwiązania mogą być przydatne w przypadku starego auta, ale w przypadku nowoczesnych samochodów posiadających dobrej jakości zabezpieczenia antywłamaniowe otwarcie drzwi w taki sposób może okazać się niewykonalne. Ciekawym pomysłem o którym można zapomnieć w przypływie emocji jest skorzystania z zapasowego klucza. Kupując auto otrzymujemy zwykle dwa zestawy kluczyków do auta, a w takim przypadku wystarczy więc po niego sięgnąć, aby otworzyć zablokowane drzwi.

Zatrzaśnięte drzwi otwarte przez profesjonalistów

Alternatywną opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy osób, które zawodowo zajmują się otwieraniem zatrzaśniętych drzwi w samochodach lub mieszkaniach. Warto zwrócić uwagę na to, aby firma zajmująca się tego typu usługami posiadała odpowiednią renomę, ponieważ zlecenie tego zadania nieodpowiedniej osobie może skończyć się niepotrzebnymi uszkodzeniami samochodu, na przykład jego karoserii, a jak wiadomo jest to bardzo kosztowna sprawa. Profesjonalne otwieranie zamków w samochodach może obyć się bez zbędnych uszkodzeń auta, ponieważ zwykle odbywa się bezinwazyjnie. Każda osoba pracująca w takiej firmie przechodzi odpowiednie szkolenie, więc posiada wiedzę na temat otwierania awaryjnego zamków w praktycznie każdym modelu samochodu jaki można spotkać na polskich drogach. Nie ma więc mowy o tym, że tego typu próba otwarcia może zakończyć się fiaskiem.