Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Biznes: franczyza czy własna firma

Każdy współczesny przedsiębiorca musi szukać na rynku takich obszarów działania, na których może mieć największe szanse. Franczyza precyzyjnie obcina koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa, gdyż dzięki niemu przedsiębiorstwa nie muszą ponosić czasem bardzo wysokich kosztów stałych oraz dodatkowych kosztów, jakie są konieczne w przypadku tradycyjnego funkcjonowania biura.

Franczyza propaguje także pomoc prawna oraz rachunkową, przez doradztwo w tym właśnie zakresie. Doradztwo to jest dodatkową usługą, z jakiej skorzystać może przedsiębiorstwo. Ponadto istnieje dodatkowa możliwość zamówienia i wynajęcia sali konferencyjnej na ważne dla firmy wydarzenia i spotkania, które muszą odbyć się z zachowaniem maksymalnej gwarancji bezpieczeństwa i poufności. Biznes franczyzowy zazwyczaj cieszy się bardzo wysokim zainteresowaniem wśród młodych firm, ale także tych, które na przykład zmieniają kierunek rozwoju lub pragną wejść sukcesywnie na nowe rynki. Wówczas biznes franczyzowy stanowi dla nich ogromne wsparcie oraz dużą pomoc, zwłaszcza na początku. Biznes franczyzowy cieszy się uznaniem młodych przedsiębiorców, ale także osób, które od dawna istnieją na rynku i prowadzą od lat własną działalność gospodarczą. Własna działalność gospodarcza obarczona jest przede wszystkim bardzo wysokim stopniem ryzyka, a także koniecznością zaangażowania dużej ilości środków finansowych, nie tylko na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale także w późniejszym etapie na przykład na zapewnienie płynności finansowej.

Więcej informacji: Dodatkowe informacje o franczyzie znajdziesz na łamach portalu branżowego Franczyza w Polsce - sprawdź więcej.

Własny biznes jako franczyza

Biznes franczyzowy może być alternatywą dla rozpoczęcia działalności gospodarczej w sposób tradycyjny. Wiele osób zauważyła, że Biznes franczyzowy to mniejsza odpowiedzialność oraz znacznie mniejsze ryzyko związane z ewentualnymi kryzysami w firmie. Jednakże Biznes franczyzowy niweluje wiele niekorzystnych dla firmy sytuacji. Biznes franczyzowy związany jest jednakże ze znacznie mniejszym dochodem i zyskiem aniżeli działalność gospodarcza prowadzona na własną rękę. Ma to jednak swoje plusy jak i gorsze strony, zatem przed rozpoczęciem tego typu biznesu warto wwziąć pod uwagę jakie zyski i zalety związane są z franczyza, natomiast jakie wady sprawiają, że może okazać się ona nas po prostu nieopłacalna ekonomicznie. Biznes franczyzowy w przypadku niektórych dziedzin działalności gospodarczej i rynkowej okazuje sie nieopłacalnym przedsięwzięciem. Dotyczy to także rynków lokalnych, które są bardzo małe i obsługują niewielką ilość stałych klientów. Tym samym rynki lokalne mogą być zbyt ciasne, aby Biznes franczyzowy mógł być z sukcesem na nich realizowany. Jednak dużo zależy też od branży, w jakiej funkcjonuje dany Biznes franczyzowy oraz kd nastawienia i zaangażowania osób, które pragną zainicjować tego typu działalność gospodarczą na znanym sobie rynku lokalnym. Choć można oczywiście podejmować swoje działania na znacznie większych rynkach, na przykład na rynku krajowym lub też rynku zagranicznym.