Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

baner

„Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu” - trwają zapisy na ogólnopolskie bezpłatne webinary z programowania i matematyki. Start akcji już 10 maja.

Ruszyła rejestracja do "Szkoły z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu" - trzeciej edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży. Podczas bezpłatnych warsztatów młodzi ludzie nauczą się świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii, zgłębią też tajniki pracy w IT. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.
W ramach akcji, która potrwa od 10 do 21 maja, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w wieku od 7 do 19 lat, wezmą udział w ogólnopolskich warsztatach programowania na kanale Youtube.
Udział w webinarach to wyjątkowa szansa na efektywną naukę programowania bez wychodzenia z domu. Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom uczniowie poznają m.in. pętle, klonowanie, komunikaty czy instrukcje warunkowe. W trakcie zajęć zaprezentujemy procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. W trakcie nauki programowania rozwijamy w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzamy kreatywność. Inspirujemy też do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania.
Dla młodszej grupy wiekowej (7-12 lat) przygotowano cztery spotkania tematyczne z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal. Zajęcia dla starszej grupy wprowadzają w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript. Uczestnicy stworzą też w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się jak je opublikować w sieci. Ponadto ósmoklasiści i maturzyści będą mogli zarejestrować się na dwa zajęcia podczas których rozwiązywane będą egzaminacyjne testy próbne. W ramach Szkoły z Gigantami po raz pierwszy odbędą się też zajęcia z programu Gigantów Edukacji - matematyki. W ramach akcji przewidziano też konkurs rankingowy z nagrodami dla szkół oraz nauczycieli.
Akcja organizowana jest w ramach "Szkoły z Gigantami" przez firmę Giganci Programowania Sp. z o.o. Partnerem społecznym są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się poprzez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.szkolazgigantami.pl, poprzez którą odbywa się również bezpłatna rejestracja. (mf)