Prezdent Gliwic wręcza studentom klucze do miasta Fot. UM Gliwice

Przed nami kolejne studenckie święto – IGRY 2021. W tym roku Juwenalia Politechniki Śląskiej odbędą się bez fizycznego udziału publiczności, ale wydarzenie zostanie udostępnione za pośrednictwem serwisów: Facebook, YouTube oraz Instagram. Co nas czeka podczas tegorocznego studenckiego święta?

Pomimo obostrzeń, tradycji musi stać się zadość – ruszają Igry 2021! Wielkie studenckie święto, choć w tym roku bez udziału publiczności, rozpocznie się 10 maja. Zabawa potrwa do 14 maja.
Politechnika Śląska jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju i ma wpływ na rozwój miasta. Również miasto chce współpracować z Politechniką Śląską i wpływać na rozwój uczelni. Przekazanie kluczy do miasta jest tego symbolem. Życzę społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej, żeby tegoroczne Igry, mimo że organizowane w specyficznych warunkach, jak co roku dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Życzę, by była to impreza, która jeszcze bardziej integruje społeczność akademicką, a dla mieszkańców jest potwierdzeniem, że jesteśmy miastem akademickim, że studenci są siłą napędową miasta i w nich pokładamy wielką nadzieję na przyszłość. Niech te Igry, jak zawsze będą wspaniałe – mówił Adam Neumann, prezydent Gliwic przekazując studentom klucze do miasta.
W igrowych wydarzeniach może wziąć udział każdy: studenci, mieszkańcy okolicznych miast oraz wszyscy zainteresowani studenckim świętem. Będą turnieje, zabawy, muzyka, rozrywka i atrakcyjne nagrody.
Igry to wydarzenie, w którym wszyscy możemy uczestniczyć. Studenci, pracownicy, mieszkańcy miasta. Zapraszamy serdecznie, bądźmy razem. Poprzez wspólne świętowanie uczcijmy naszą ciężką pracę, którą wykonujemy na co dzień. Jesteśmy w Gliwicach już 76 lat. Niedługo będziemy obchodzić kolejne urodziny naszej Uczelni. To długa i bogata tradycja wspaniałej kooperacji nie tylko w czasie Igrów. Mimo, iż trudny czas pandemii spowodował zmianę formuły Igrów, to radość ze wspólnego spędzania czas nadal pozostaje niezmienna. Serdecznie zapraszam – mówi dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. Politechniki Śląskiej, prorektor ds. Infrastruktury i Promocji.
Zachowanie tradycji jest dla studentów Politechniki Śląskiej ważnym aspektem kulturowym. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń, takich jak: turnieje e-sportowe, koncerty, które będą się odbywały w formule online. Mimo, że obowiązują nas obostrzenia kultywujemy tradycję Igrów, a te odbywają się już od 63 lat. Mam nadzieję, że studenci będą zadowoleni z rozrywki, którą zaoferujemy im przed sesją. Nie mamy możliwości przeprowadzenia korowodu czy grillowania, jednak Samorząd Studencki planuje szereg wydarzeń np. kinowanie, które będzie swego rodzaju rekompensatą dla studentów – dodaje Dawid Mordarski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.
Co nas czeka w tym roku podczas IGRÓW?
10 maja, godz. 16.30: przekazanie klucza, wywiady z władzami uczelni i Radą Uczelni oraz teleturniej 1 z 15.
11 maja, godz. 16.00: Covery. Inspiracje. Plagiaty; Winyl house; Making of IGRY 2020.
12 maja, godz. 15.30: „Dobry dzień, witom!”; turnieje gier (stream); sesja RPG.
13 maja, godz. 17.00: „Dobry dzień, witom!”; występ zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich; koncert muzyczny - Bas Tajpan.
14 maja, godz. 17.00: „Dobry dzień, witom!”, koncert muzyczny - Maja Krav; koncert muzyczny - Wiewiórka na Drzewie.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na facebooku Politechniki Śląskiej.
Inaugurację Igrów można zobaczyć na: https://www.youtube.com/watch?v=HVO5smIHtlw (mf)