Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dron na dzień dziecka - Jakiego drona wybrać?

Dzień dziecka to czas, w którym każdy rodzic, czy też inny członek rodziny zastanawia się, co podarować na to święto. Nie chcemy kupować czegoś oklepanego, prezentu, który w żaden sposób nie zaskoczy, chcemy, aby nasz podarunek się wyróżniał i sprawił dziecku ogromną radość. Bardzo ciekawym prezentem jest dron, który rozwija umiejętności, a także dostarcza rozrywki w interesującej i nieszablonowej formie.

Czym jest dron i jakie ma zastosowanie?

Jest to urządzenie zazwyczaj niewielkich rozmiarów, choć są wyjątki, którym można latać zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Początkowo drony były konstruowane z myślą o wojsku, miały być wykorzystywane podczas różnego rodzaju działań i operacji, głównie w celu obserwacji terenu. W szybkim czasie zdobyły ogromną popularność i wiele firm zajęło się produkcją dronów przeznaczoną do użytku przez każdego człowieka.

Dron może być kontrolowany przez swojego właściciela za pomocą zdalnego sterowania. Dzięki niemu możemy z dużej odległości oglądać różnego rodzaju tereny. Wiele dronów posiada również możliwość wyznaczania trasy bez konieczności sterowania, a część może nagrywać i fotografować obraz, dzięki czemu zyskujemy niepowtarzalne fotografie i filmy.

Jak wybierać dron dla dziecka?

To urządzenie powinno zostać odpowiednio dobrane przede wszystkim do wieku dziecka. Niektóre drony są bardzo skomplikowane w obsłudze, mają wiele przycisków i funkcji, których dziecko może się po prostu nie nauczyć i mieć problem z obsługą. Drony dla dzieci powinny być mniejszej wielkości, tak aby mogły się z nim bez problemu poruszać. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wszelkie zabezpieczenia, takie jak osłony na śmigła, które redukują ryzyko urazu. Dodatkowo im mniejszy dron, tym łatwiej jest poruszać się nim w pomieszczeniu. Bateria akumulatora drona ma również spore znaczenie, ponieważ wpływa na czas latania. W najbardziej klasycznych modelach baterie wystarczają na około 10 minut, co jest dość krótkim czasem, jak na zabawę dziecka. Warto zaopatrywać się w dodatkowe baterie, które pozwolą wydłużyć czas latania, a także sprawdzić, czy akumulator jest wymienny.

Są to podstawowe informacje, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu drona dla dziecka. Oprócz nich warto zapoznać się z dodatkowymi funkcjami, takimi jak możliwość nagrywania, czy robienia zdjęć. Tego typu drony są zazwyczaj droższe, jednak bardzo efektywne i sprawiają, że dziecko może potem odtwarzać obrazy oraz pokazywać je innym.

Przykładowe drony na prezent dla dziecka

Ciekawym wyborem dla najmłodszych dzieci będzie dron JJRC H8. Urządzenie te jest bardzo niewielkie, jest to minidron, który skierowany jest do amatorów oraz dzieci. Jego obsługa jest bardzo prosta, dzięki czemu dziecko nie będzie musiało długo uczyć się prawidłowego latania. Posiada on wymienny akumulator oraz osłony na śmigła. Nie posiada kamery, ale ma znakomite światło led, dzięki czemu dziecko będzie mogło bawić się nim nawet wieczorem. Może być używany zarówno w domu, jak i na podwórku. Zasięg kontroli tego drona wynosi około 30m.

Troszkę większy od poprzednika będzie dron SYMA X15A, ale nadal można z niego korzystać w pomieszczeniach. Sterowanie tym dronem jest proste i intuicyjne, a zasięg kontroli obejmuje 25m. Podobnie jak wcześniej wspomniany dron, ma on wmontowane diody LED oraz posiada żyroskop, odpowiadający za stabilizację lotu. Ten dron potrafi automatycznie wylądować oraz posiada funkcję Headless, która wpływa na bezpieczeństwo lotu oraz ułatwia sprowadzenie drona na ziemie w razie zgubienia orientacji. Naładowany akumulator starczy na 11 minut zabawy.

Kolejny niewielkich rozmiarów dron to model Syma X22W. Ten dron może być kontrolowany zarówno przez pilot, jak i aplikację na urządzeniu mobilnym. Wyposażony jest w kamerę, co umożliwia podgląd lotu na żywo. Dron ten ma funkcje autostartu oraz autolądowania, a także samodzielnie odcina zasilanie w przypadku zablokowaniu śmigła na przeszkodzie. Dodatkowo posiada żyroskop, a także istnieje możliwość zaplanowania lotu drona. Podobnie, jak poprzednicy jest dziecinnie prosty w obsłudze.

Podsumowując, dron musi być dopasowany do możliwości dziecka, aby stanowił trafiony prezent. Podczas dokonywania zakupów warto postawić na sklep z dronami Droniki.pl, który posiada bardzo szczegółowe opisy urządzeń. Zapoznając się z całą instrukcją oraz funkcjami możemy mieć pewność, że dziecko bez problemu obsłuży dron.