kolaż zdjeć z wydarzen kulturalnych w kolorze fioletowym, napis Kulturalny rozkład jazdy

Nowa wystawa w Czytelni Sztuki, koncert z okien Stacji Artystycznej Rynek, Summer Arena, festiwal „Ulicznicy”, plenerowy koncert Eleganzy i Kino Plenerowe – to nasze propozycje na kulturalny weekend w Gliwicach.

 • W piątek 16 lipca w Czytelni Sztuki (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a) zostanie otwarta wystawa fotograficzna „Początki (Gliwice i dalej)” Bogdana Krężela. Będzie można ją oglądać do 19 września.
 • 16 lipca między godz. 19.00 a 22.00 z okien Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) będą grane koncerty. Wystąpią: DNT RAP, Tasman, Studencki Ton Rapu, Wilk „Wilqinson” Jinz i Westa. Cykl jest zaplanowany na całe wakacje.
 • 16 lipca o godz. 20.00 na terenie Areny Gliwice (ul. Akademicka 50) wystąpi legenda polskiego rocka – Lady Pank.
 • 17 lipca o godz. 15.00 w ogrodzie Willi Caro rozpoczną się warsztaty haftowania secesyjnych monogramów.
 • „No to Che”! 17 lipca w Arenie Gliwice wystąpi Lao Che. To pożegnalna trasa zespołu.
 • W sobotę 17 lipca i niedzielę 18 lipca na terenie Areny Gliwice Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na Summer Arenę. 17 lipca. o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, a 18 lipca o godz. 19.00 – koncert TopDaDok. Oprócz tego będą kreatywne warsztaty w FunZone i ciekawe zajęcia w EduZone. Strefy będą otwarte między godz. 15.00 a 19.00.
 • 14. międzynarodowy festiwal artystów ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach trwa w najlepsze. 17 lipca w parku Chopina o godz. 16.00 i 18.00 wystąpi Teatr Delikates ze spektaklami „Przygody Wieśka i Cześka cz. I, Jak Czesiek i Wiesiek pokonali wstyd” i „Pozor už nemôžem”. 18 lipca o godz. 18.00 przedstawienie „Szczym do ludzi?” zaprezentuje Pan Li.
 • 18 lipca o godz. 12.00 rozpocznie się pierwszy z cyklu „Otwarty Salon Muzyczny Eleganzy”, czyli plenerowy koncert Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza. Melomani spotkają się na tarasie Willi Caro.
 • Pełen atrakcji weekend zakończy się seansami Kina Plenerowego w Wilczym Gardle. Przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Goździkowa 2) o godz. 18.00 rozpocznie się film dla dzieci („Mała wielka stopa”), a o godz. 20.00 dla dorosłych („Nie ma mowy”).
 • Poza tym nadal można oglądać wystawę sztuki „Młoda Polska” w Willi Caro, nową wystawę ilustracji „Jan Brzechwa” w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) i „Dotyk Zdrowia” Magdaleny Com w Narodowym Instytucie Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytucie Badawczym Oddziale w Gliwicach (ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15).
 • Trwają także zajęcie wakacyjne dla dzieci: „Biblioteka pana Kleksa, czyli wakacje z Biblioteką!”, „Wakacje z Młodą Polską i nie tylko w Muzeum w Gliwicach!” i Coolturalne Wakacje w SAR-ze.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)

Krężel, portrecista bezwzględny
Kolejny weekend wrażeń z MBP w Gliwicach
Trzeci weekend „Uliczników”
Zespół Muzyki Salonowej Eleganza wraca z cyklem koncertów
Młoda Polska zawróci wam w głowie!
„Dotyk Zdrowia” – wystawa malarstwa Magdaleny Com
Biblioteka pana Kleksa, czyli wakacje z Biblioteką!
Wakacje z Młodą Polską i nie tylko w Muzeum w Gliwicach!