Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W maju 2021 roku został ogłoszony ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Wśród laureatów konkursu jest p. o. Kierownika Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Pyskowicach asp.szt. Mariusz Rebizant.

Istotą konkursu jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Zgodnie z Regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływał z dniem 27 czerwca 2021 r. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybrała komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Przypomnijmy, że ten zaszczytny laur po raz drugi zostaje przydzielony gliwickim policjantom. W 2016 roku laureatką konkursu została również dzielnicowa z komisariatu policji III w Gliwicach, asp. Michalina Labusek - kliknij TU

Laureatami konkursu zostali również:

  • st. sierż. Wioletta Domagała – dzielnicowy z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie (woj. mazowieckie);
  • asp. szt. Karol Kołodziejczyk – starszy dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji  w Łomży (woj. podlaskie);
  • sierż. szt. Joanna Michalak – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. (woj. wielkopolskie);
  • st. sierż. Grzegorz Partatus – dzielnicowy z  Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli (woj. lubuskie);

asp.sztab.Mariuszowi Rebizant oraz pozostałym laureatom gratulujemy.