Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Podczas minionego weekendu gliwiccy mundurowi (w tym funkcjonariusze komisariatów w Pyskowicach oraz Knurowie) wylegitymowali ponad 1050 osób, z czego 8-mioro było poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Miniony weekend przyniósł również ujawnionych zatrzymanych kierujących na podwójnym gazie. Rekordzistka, mając w organizmie niecały promil, spowodowała kolizję z kierującym motorowerem.

W piątek, w godzinach nocnych gliwiccy stróże prawa zostali wezwani do kolizji z udziałem samochodu osobowego oraz motoroweru, która miała miejsce w Paniówkach. Na miejscu zastali uczestników, tj. kierującą osobówką oraz kierującego motorowerem. Podczas czynności, w których trakcie ustalili, że winną kolizji jest 21-latka, mundurowi poddali uczestników standardowemu badaniu na zawartość alkoholu. Szybko okazało się, że zamiast mandatu, kierująca usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji.
Przypomnijmy, że w przypadku prowadzenia pojazdu po alkoholu lub środków odurzających, poniesione straty rekompensuje kierujący z własnej kieszeni.


Na wniosek śledczych, prokurator zastosował natomiast dozór, nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz kontaktu i zbliżania się wobec 71-latka z Gliwic, który od 4 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 71-letnią żoną. Mężczyzna został zatrzymany w środę po południu przez interweniujących w miejscu zamieszkania małżeństwa policjantów z komisariatu I. Za znęcanie się nad żoną według kodeksu karnego, 71-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do 5 lat więzienia grozi natomiast 24-latkowi z Bytomia, który na terenie magazynów, w których pracował, dokonał kradzieży mienia o łącznej wartości prawie 4,5 tys. złotych. Został zatrzymany gdy wychodził, ze skradzionym mieniem.