5 cech biura rachunkowego, dzięki którym finanse Twojej firmy będą pod stałą kontrolą

Martwisz się finansami swojej firmy? Nie potrafisz poradzić sobie z dokumentacją księgową? Pomyśl o biurze rachunkowym. Dzięki niemu finanse Twojej firmy będą pod stałym nadzorem. A jaka powinna być wybrana przez Ciebie księgowość? Przedstawiamy jej 5 cech. Jeśli Twoje biuro rachunkowe ich nie posiada, szukaj dalej!

1. Dobra lokalizacja - biuro rachunkowe z Mikołowa

Lokalizacja biura rachunkowego ma duże znaczenie, choć oczywiście nie jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze. Postaw na biuro rachunkowe z Mikołowa - miasta na Górnym Śląsku. Nawet jeśli Twoja firma znajduje się w innej okolicy w tym regionie, nie będziesz mieć problemu z dojazdem. A dlaczego to takie ważne? Ponieważ zaoszczędzisz sporo czasu na przekazywanie dokumentacji. Wiele spraw warto załatwić twarzą w twarz z księgowym czy doradcą podatkowym. Dobrze jest usłyszeć, będąc już na miejscu, jakie rozwiązania i strategie można wdrożyć. Osobiście łatwiej też omówić ewentualne problemy. 

2. Duża wiedza i doświadczenie księgowych

Biuro rachunkowe, które wybierzesz powinno mieć spore doświadczenie i cieszyć się dobrymi opiniami. Sprawdź zatem ile lat istnieje na rynku oraz jakie kompetencje zawodowe mają księgowi. Dobry specjalista ma nie tylko wiedzę, którą zdobył lata temu na studiach. Doradztwo podatkowe i księgowość, to dziedziny, które „żyją”, dlatego wymagają stałego podnoszenia swoich kwalifikacji (śledzenia zmian w prawie). 

Nie bój się zapytać o aktualne szkolenia i kursy, w których w ostatnim czasie uczestniczyli księgowi. Masz prawo wiedzieć, czy oddajesz finanse swojej firmy w dobre ręce. 

3. Kompleksowe usługi biura rachunkowego

Co oznacza, że biuro rachunkowe oferuje kompleksowe usługi? Przede wszystkim księgowi i doradcy podatkowi zajmą się nie tylko finansami Twojego przedsiębiorstwa, ale także deklaracjami podatkowymi oraz rozliczeniami z ZUS-em i Urzędem Skarbowym. Poprowadzą również sprawy związane z deklaracjami PIT, CIT i VAT. 

Obecnie działalność biur rachunkowych wspierają kancelarie prawne. To świetne rozwiązanie, ponieważ wiele problemów w Twoim przedsiębiorstwie może mieć nie tylko charakter księgowy, ale i prawny. Pomoc radców prawnych przyda się w przypadku audytu firmy, kiedy planujesz fuzję lub przejęcie, lub po prostu wtedy, gdy potrzebujesz porady w zakresie prawa pracy. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym świadczącym kompleksowe usługi, zyskujesz pewność, że Twojej firmie nie grozi żadne niebezpieczeństwo i wszystko odbywa się zgodnie z przepisami. 

4. Wsparcie działalności i obniżenie kosztów jej prowadzenia

Dobry księgowy potrafi bardzo wiele. Nie ogranicza się tylko do prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych. Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby obniżyć koszty działalności firmy. I tym także powinna się zająć dobra księgowość. Pamiętaj, że liczy się nie tylko bezpieczeństwo Twoich finansów, ale również to, aby je odciążyć. 

Rozsądnie przeprowadzona optymalizacja przedsiębiorstwa redukuje koszty. Nagle może się okazać, że zyskasz pieniądze na dalszy rozwój działalności. A coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe, zacznie przynosić zyski. 

5. Elastyczne podejście do klienta

W biurach rachunkowych często panują ściśle określone zasady. Nierzadko dokumentację można otrzymać tylko w danym terminie. Co, jeśli jednak potrzebujesz natychmiast wyjaśnić jakąś kwestię? Księgowy nie może Cię przecież zostawić z problemem. Zanim zatem zdecydujesz się na współpracę z daną instytucją, sprawdź, czy ma ona elastyczne podejście do klienta. Może się bowiem zdarzyć tak, że Ty i opiekun Twoich finansów rozmijacie się w oczekiwaniach. 

Biuro rachunkowe musi mieć także polisę od odpowiedzialności cywilnej. To zabezpieczenie dla Ciebie i Twojej firmy. Zadbaj zatem o to, aby księgowość, którą wybierzesz miała OC od dodatkowego ryzyka. Dzięki temu będziesz spać spokojnie w przeświadczeniu, że w razie błędu nie poniesiesz finansowej odpowiedzialności. 

Wiesz już, jakie cechy powinno mieć Twoje Biuro rachunkowe. Pomogą Ci one w poszukiwaniu solidnej księgowości. Warto finanse swojej firmy powierzyć profesjonalistom. Zaoszczędzisz nerwy i unikniesz stresu, który towarzyszy przedsiębiorcom podczas rocznego rozliczenia podatkowego, w razie kontroli lub podczas nieprzewidzianych sytuacji. 

Szybki kontakt

MasterBill

32-322-37-66

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Bielska 49,

43-190 Mikołów