Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

wystawcy z roślinami i odwiedzający przed Areną Gliwice Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Za nami kolejna odsłona Targów Budownictwa EXPOBUD. Dwudniowe wydarzenie w Arenie Gliwice cieszyło się sporym zainteresowaniem – z profesjonalnych porad i oferty kilkudziesięciu wystawców skorzystało kilkuset odwiedzających.

Bardzo się cieszymy, że targi budownictwa wróciły do Areny Gliwice, że po wielu miesiącach wyłączenia pandemicznego znów powraca normalność, również w tej dziedzinie. Przyjechało wielu wystawców z dalekich zakątków Polski, a nawet z zagranicy. To potwierdza, że jesteśmy postrzegani jako miasto rozwijające się i jako dynamiczny rynek konsumentów – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.
Podczas dwudniowego wydarzenia odbyły się panele budowlane, instalacyjne i wyposażenia wnętrz oraz kiermasz roślin ozdobnych. Można było znaleźć ekologiczne rozwiązania do domu i ogrodu, pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, odnawialne źródła energii oraz skorzystać z konsultacji i poznać nowości z branży budowlanej i ogrodniczej. Zaprezentowały się też firmy branży deweloperskiej, instalacyjnej, ogrodniczej oraz kamiennej i ceramicznej. Miłośnicy klasycznego i nowoczesnego wykończenia terenów wokół domu mieli z kolei okazję zapoznać się z ofertą wystawców prezentujących kamień naturalny i tarasy kompozytowe. Ponadto na stoisku Urzędu Miejskiego w Gliwicach można było zapoznać się z programami dofinansowania zmiany ogrzewania, które przekazywali pracownicy Wydziału Środowiska. Zgodnie z tradycją odbył się też konkurs na najlepszych wystawców i najlepsze produkty.
Targi EXPOBUD to impreza tematyczna poświęcona szeroko pojętej branży budowlanej, w której uczestniczą wystawcy, eksperci oraz miłośnicy urządzania i dekorowania domu. Jeżeli ktoś przegapił tegoroczny EXPOBUD, powinien wypatrywać kolejnego tego typu wydarzenia – Targi Budownictwa to stały punkt na mapie branżowych imprez w Gliwicach!
Targi zorganizowała Agencja Informacyjno-Reklamowa „Promocja” we współpracy z Areną Gliwice. Współgospodarzem wydarzenia było Miasto Gliwice. (mf)