Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

portet czwórki aktorów „Całe życie”, reż. J. Oparek (fot. materiały organizatora)

„Całe życie” w reżyserii J. Oparek to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Premiera spektaklu w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) rozpocznie się w sobotę 16 października o godz. 20.00.

Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać.

Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze. (TMG)