Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W siedzibie działkowców ROD Trynek odbył się festyn, w którym udział wzięli także dzielnicowi z III komisariatu. Jeden z naszych funkcjonariuszy mówił o bezpieczeństwie na terenie ogródków działkowych. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach oraz strażnicy miejscy. Przyszło aż 150 mieszkańców. To element projektu „Modelarze na start”, którego celem jest integracja społeczności lokalnej oraz poprawa wizerunku dzielnicy Trynek.

Dzielnicowy przypominał o aktualnych zagrożeniach. Najmłodszym wręczano odblaski, seniorów ostrzegano przed metodami oszustów, zaś działkowcom radzono, jak właściwie zabezpieczać swoje ogródki. Przy okazji przypomniano o możliwości korzystania z trzech aplikacji: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda oraz Śląski Dzielnicowy.

 

Poniżej, dla wszystkich działkowców z Gliwic, rady przekazane przez naszych policjantów podczas spotkania na Trynku: jak zadbać o bezpieczeństwo na terenie ogródków działkowych.

 

- Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów bez nadzoru.

- Zabezpieczmy należycie drzwi i okna w altance, załóżmy dobre zamki, a klucza nie zostawiajmy pod wycieraczką.

- Uważajmy na kręcących się w pobliżu działki ludzi. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy, kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Nasza przezorność oraz spostrzegawczość mogą uchronić przed kradzieżą, a uwagi będą przydatne, gdy dojdzie do włamania.

- Nie wpuszczajmy, bez uzasadnionych powodów, nieznanych osób na swoją działkę. Nowi „pomocni znajomi”, nawet jeśli sami nie dokonują kradzieży, mogą podzielić się ustaleniami z włamywaczem.

  • Radiowóz policyjny i zgromadzeni przy nim uczestnicy festynu
  • Dzieci w radiowozie
  • Starsze panie przy stoisku z policyjnymi gadżetami.
  • Policjanci, policyjna maskotka i kobieta z dziećmi pozują do zdjęcia.
  • Policjantka przy stoisku z gadżetami
  • Seniorzy przy policyjnym stoisku.