Zdjęcie: Paulina Romaniszyn, fotograf: Krzysztof Zaleski

Jeżeli zależy nam na sukcesie w biznesie – musimy zadbać nie tylko o jakość produktów i usług, ale również o wizerunek naszej firmy. Wykreowanie profesjonalnego wizerunku pomoże nam pozyskać nowych klientów i partnerów biznesowych, a także wyprzedzić konkurencję. Co warto wiedzieć o fotografii korporacyjnej?

Zdjęcie: Paulina Romaniszyn, fotograf: Krzysztof Zaleski

Biznes w sieci daje nowe możliwości

Współcześnie wiele firm prowadzi swoją działalność (przynajmniej częściowo) przez internet. Działalność internetowa to stosunkowo nowe zjawisko, które powinniśmy wykorzystać do realizacji naszych celów. Nie wszyscy przedsiębiorcy dobrze wykorzystują możliwości jakie daje internet, co czym świadczy ogromna ilość niemal całkowicie anonimowych stron internetowych. Ich właścicielom może się wydawać, że produkty i usługi jakie oferują obronią się same. Jednak prawda jest taka, że przy dużej konkurencji (jaka ma miejsce w wielu branżach) nie mają oni większych szans na zainteresowanie swoją ofertą potencjalnych klientów.

Im wcześniej przedsiębiorcy uświadomią sobie, że nie mogą być anonimowi w sieci, tym lepiej dla nich. Pamiętajmy, że obecnie konsument może wybierać pomiędzy niezliczonymi produktami i usługami. Jeżeli nie jest zadowolony z usług firmy, która działa w jego mieście, może zdecydować się na skorzystanie z oferty przedsiębiorstwa znajdującego się na drugim końcu kraju lub nawet w na innym kontynencie. Duży wybór jest dla konsumentów korzystny, z drugiej jednak strony – kłopotliwy, gdyż często nie mogą się zdecydować, która oferta jest dla nich najbardziej atrakcyjna. Z reguły chętniej decydują się oni na podjęcie współpracy z firmami, które ujawniają wizerunki swoich pracowników. Lubimy wiedzieć z kim robimy interesy, a jeżeli zdjęcia osób pracujących w danej firmie zrobią na nas dobre wrażenie, nierzadko jesteśmy skłonni zapłacić im nieco więcej niż anonimowej konkurencji.

Fotografia korporacyjna, która pozwala wykorzystać największe zasoby firmy

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w sieci powinni zdać sobie sprawę, że największym kapitałem ich firmy oprócz wysokiej jakości produktów i usług są pracownicy. Dzięki fotografii korporacyjnej możemy zaprezentować nasz zespół w jak najlepszym świetle, co z pewnością przyczyni się do poprawy naszego wizerunku.

Jeżeli chcemy czerpać korzyści z fotografii korporacyjnej, musimy pamiętać, żeby zlecić ją profesjonalistom. Rosnące zainteresowanie fotografią korporacyjną sprawia, że coraz większa ilość osób oferuje nam jej wykonanie. Nie oznacza to jednak, że pierwszy lepszy fotograf jest w stanie wykonać dobre zdjęcia korporacyjne. Pamiętajmy, że w Polsce zawód fotografa może wykonywać każda osoba, która posiada odpowiedni sprzęt i zarejestruje swoją działalność gospodarczą. Źle wykonane zdjęcia korporacyjne mogą zniechęcić do nas klientów, sprawić, że nasza firma nie wyda się im wiarygodna.

Fotografia korporacyjna – jak znaleźć odpowiedniego fotografa?

Jeżeli interesuje nas profesjonalna fotografia korporacyjna, powinniśmy poświęcić czas na znalezienie doświadczonego fotografa, który zajmuje się tego typu zdjęciami. Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie współpracy, koniecznie zapoznajmy się z portfolio danej osoby i zadajmy sobie pytanie, czy jego zdjęcia byłyby dla nas satysfakcjonujące. Ważne są także relacje z fotografem – profesjonalny fotograf jest nie tylko artystą, ale również dobrym psychologiem. Potrafi sprawić, że klienci czują się w jego towarzystwie swobodnie.

Warto mieć świadomość, że na fotografii korporacyjnej nie należy oszczędzać. Fotografowi korporacyjnemu nie płacimy za ilość zdjęć, ale za efekt, który dzięki jego fotografiom możemy uzyskać. Profesjonalne zdjęcia będą na siebie zarabiać nawet przez kilka lat po ich wykonaniu.

Fotografia korporacyjna – przygotowanie

Za przygotowania do sesji zdjęciowej odpowiedzialny jest głównie fotograf, z którym pracujemy. Dowiemy się od niego w jaki sposób pozować, a także jak się ubrać, żeby wychodzić na zdjęciach korzystnie. Ze swojej powinniśmy zadbać, żeby przed sesją dobrze się wyspać, a także zjeść lekkie śniadanie. 

źródło: https://krzysztofzaleski.com/fotografia-korporacyjna/