Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jak odzyskać podatek z pracy za granicą? Biuro podatkowe Holandia.org pomoże Ci wypełnić formalności

Dla większości Polaków praca za granicą wiążę się z otrzymywaniem wyższego wynagrodzenia. Jest to główny powód dlaczego nasi rodacy decydują się na wyjazd do krajów zachodnich. Wyższa pensja, lepsza jakość życia i praca w ich zawodzie, to właśnie tym przyciągają do siebie pracowników takie państwa jak Holandia i Belgia. Pracownicy pracujący legalnie, mogą starać się również o zwrot podatku z zagranicy. 

Extra zwrot podatku z Holandii w Polsce

Urząd skarbowy w Holandii - Belastingdienst - przyjmuje zeznania podatkowe do 1 lipca lub do 1 maja, jeśli ta osoba jest zameldowana w Holandii. Zgodnie z tym, każdy pracownik pracujący legalnie, ma odprowadzane składki na podatek dochodowy. Jego zwrot jest możliwy, dzięki złożonemu zeznaniu podatkowym.

Termin wypłat uzależniony jest od dostarczenia swojego PIT’a do urzędu. Najczęściej pieniądze na konto bankowe trafiają maksymalnie do 3 miesięcy. Wyższa kwota zwrotu uzależniona jest od wysokości dochodu i ulg podatkowych, które zawarliśmy w zeznaniu. W niektórych przypadkach całość może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku? Wejdź na https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-holandia/ i skorzystaj z pomocy doradcy podatkowego z holandia.org.

Zwroty podatkowe z Belgii - jak rozliczyć podatek?

W Belgii obowiązuje pięć stawek podatkowych. Są to kolejne 20, 30, 40, 45 i 50%. Uzależnione są one od wysokości osiągniętego dochodu w ciągu okresu podatkowego. Pozytywne rozpatrzenie wniosku o zwrot podatku przez urząd skarbowy w Belgii sprawi, że konkretna kwota pieniężna trafi na konto podatnika.

Z kolei wspólne rozliczenie podatkowe z małżonkiem jest korzystne, niż w przypadku rozliczenia samodzielnie. Dzięki temu otrzymamy wyższą kwotę zwrotu. Może być ona o wiele wyższa, jeśli osoba pracująca w Belgii skorzysta z przysługujących mu ulg podatkowych.