Funkcjonalny kalkulator OC – jak może pomóc?

Zbliżający się koniec polisy ubezpieczeniowej OC nie musi oznaczają gorączkowych poszukiwań nowego ubezpieczyciela po omacku – kalkulator OC pozwoli na wybranie najlepszej oferty na rynku i sprawi, że ubezpieczenie będzie lepiej dopasowane do konkretnych potrzeb. Czym jest kalkulator OC i w jaki sposób działa?

Kalkulator OC dostępny w każdej chwili

Kalkulator OC to nic innego jak odpowiednio zaprojektowany system, który pozwala na przeszukiwanie sieci w celu znalezienia najlepszej oferty ubezpieczeniowej. Kalkulatory OC korzystają z rozbudowanych baz danych: jeśli wcześniej użytkownik korzystał z ubezpieczenia OC z pewnością jego dane znajdują się w bazach kierowców.

Zaletą kalkulatora OC jest bez wątpienia jest dostępność – nie trzeba wychodzić z domu, aby odwiedzić towarzystwa ubezpieczeniowe osobiście. Wystarczy usiąść przed komputerem i wykorzystać kalkulator OC, np. oferowany przez firmę Beesafe. Beesafe to ceniona firma ubezpieczeniowa, oferująca szeroki zakres polis samochodowych. Ten prosty w obsłudze kalkulator poprosi wyłącznie o dwie informacje: datę urodzenia właściciela samochodu oraz numer rejestracyjny pojazdu. Na tej podstawie kalkulator wskaże najtańsze oferty ubezpieczeniowe OC, jak również oferty łączone, np. OC z Assistance.

Czy możliwe jest obliczenie składki OC bez podawania danych?

Wiele osób zastanawia się, czy kalkulator wskaże im odpowiednie oferty bez konieczności podawania najważniejszych danych. Niestety, nie jest to możliwe. Składki obliczane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie danych dotyczących właściciela pojazdu oraz samego samochodu. Warto mieć na uwadze, że na cenę ubezpieczenia OC wpływa również ryzyko wystąpienia kolizji czy wypadku na danym obszarze. Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują statystyki wypadkowe w konkretnych miastach i województwach – takie analizy ryzyka są istotnym aspektem podczas tworzenia ofert ubezpieczeniowych.