Policja Gliwice: Ratownik widmo w rękach Policji
Gliwiccy policjanci, zajmujący się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu, od kilku miesięcy prowadzili dochodzenie w dość nietypowej sprawie. Otóż w różnych aptekach na terenie miasta dochodziło do wyłudzeń towaru i leków. Tajemniczy klient wzbudzał zaufanie farmaceutów, bowiem przychodził w przebraniu… ratownika medycznego. Jak ustalono, sprawca, podając się za ratownika, wprowadzał w błąd pracowników aptek i różnych sklepów medycznych. Pod pretekstem uzupełniania braków sprzętu w karetce, dokonywał zakupu” takiego sprzętu na faktury z odroczonym terminem płatności. W zainteresowaniu fałszywego ratownika były między innymi pulsometry, ciśnieniomierze oraz termometry.
W toku postępowania detektywi natknęli się na wyłudzone sprzęty wystawiono je w różnych lombardach na terenie Śląska. Sprawca, chcąc zmylić tropy, wykorzystywał przygodnie poznane osoby, które wystawiały jego łupy na swoje dane osobowe. Część wyłudzonych towarów udało się odzyskać.
Pod koniec ubiegłego roku nasi śledczy wytypowali także podejrzanego pozostało jedynie jego namierzenie, co było utrudnione, gdyż pseudoratownik, nie mając stałego miejsca pobytu, często zmieniał mieszkania. Koniec kariery sprawcy nastąpił 24 stycznia, kiedy to nasi kryminalni wytropili go i zatrzymali był akurat w nielegalnie pozyskanym uniformie ratownika medycznego.
Tylko wstępne ustalenia wskazują, że swoim działaniem mężczyzna spowodował straty na kwotę powyżej 8200 zł. Policjanci oraz prokurator postawili mu na tę chwilę 10 zarzutów oszustwa. Sąd Rejonowy w Gliwicach zastosował wobec 27-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu podejrzewają, że oszukanych aptek mogło być więcej. Apelują zatem do ich właścicieli czy zarządców o kontakt z referentem sprawy, aspirantem Krzysztofem Czerwińskim; telefon: 47 8592386, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Odzyskane przedmioty *
Ostatnie Artykuły

Młode gliwickie talenty w centrum uwagi. 94 statuetki i druga odsłona jesienią

Na dworcu w Gliwicach testowano chaos. Służby ćwiczyły najgorszy scenariusz

Młodzi w Gliwicach wejdą za mikrofon i kamerę. Startuje Studio Świadomości

PWiK Gliwice stawia na cyfryzację. Obsługa klientów przeniesie się do sieci

Wyprzedzanie skończyło się tragedią - 19-latek zginął po uderzeniu w drzewo

Goście znad morza poznali region przez zamek sport i kopalnie

Damrot znów połączył sport i pamięć. Na trasie byli biegacze i kijkarze

Gliwice kończą rok z nadwyżką i mocnym zapleczem na inwestycje

Guns N’’ Roses w Gliwicach pod ścisłą kontrolą służb - tak przebiegł koncert

Z basenu prosto na podium. Gliwiczanin zdobył trzy medale w Szczecinie

Piast znów na szczycie. Gliwice szykują mistrzowskie święto

Butelki z kosza doprowadziły policję do sprawców dewastacji w Gliwicach

Jedna rozmowa przed wakacjami może uchronić dziecko przed kłopotami

Zimowa elegancja – jak przygotować garderobę na chłodniejsze miesiące?
Przydatne dane teleadresowe
- Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Ślązaczek" w Gliwicach - noclegi, rezerwacje i kontakt
- Subregion Centralny w Gliwicach - kontakt, godziny i dostępność
- Nadzór Wodny w Gliwicach - kontakt, zgody wodnoprawne i obsługa interesantów
- Komisariat IV Policji w Gliwicach - dzielnicowi, telefony, rejon Łabędy
- Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Gliwicach - kontakt, BOK, e-BOK i zgłaszanie awarii
- V Komisariat Policji w Gliwicach - dzielnicowy, zgłoszenia, porady
