Black Friday promocja artykuły sponsorowane

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Śląskie - w czym mogą Ci pomóc

Ośrodki leczenia uzależnień są najlepszym miejscem do terapii i walki z uzależnieniem. Zatrudniony w nich wykwalifikowany personel posiada wystarczającą wiedzę i odpowiednie doświadczenie, które pozwala mu na poznanie pacjenta i dobranie dla niego odpowiedniej terapii. Personel do każdej osoby podchodzi z szacunkiem i stara się ją zrozumieć oraz wspierać w tych trudnych chwilach, które mogą się zdarzyć w trakcie terapii. Duża zaleta dlaczego ludzie wybierają prywatny ośrodek leczenia uzależnień Śląskie, to posiadanie dookoła siebie takich osób z pewnością pomaga pacjentom w walce z uzależnieniem. Wiedzą, że mają dookoła siebie osoby, które są w stanie ich zrozumieć oraz które im pomogą w chwilach załamania. Pracownicy ośrodków robią wszystko, żeby pacjentom udało się odnieść sukces w walce z uzależnieniem.

Leczenie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Śląskie w trybie stacjonarnym trwa najczęściej około kilku tygodni. Dokładna długość uzależniona jest głównie od stanu zdrowia pacjenta i jego możliwości. 

Terapia uzależnień na Śląsku - na co zwrócić uwagę

Terapia uzależnień jest prawdopodobnie jedynym skutecznym sposobem na poradzenie sobie z problemem, jakim jest uzależnienie. Każda uzależniona osoba, która zdecydowała się na walkę z chorobą, z pewnością nie raz podejmowała próby samodzielnego wyleczenia się. Niestety najczęściej samodzielne próby nie kończą się powodzeniem. Uzależnienie jest chorobą, którą najlepiej wyleczyć pod kontrolą specjalistów i przy wsparciu innych osób. Dlatego jeśli jesteś uzależnioną osobą i chciałbyś podjąć walkę, to najlepszym rozwiązaniem może być podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii. 

Terapia uzależnień na Śląsku może być prowadzona w trybie ambulatoryjnym lub stacjonarnym. Leczenie w trybie stacjonarnym jest skuteczniejsze z uwagi na to, że podczas pobytu w ośrodku pacjent ma zapewnioną całodobową opiekę, a dodatkowo może korzystać z intensywnych działań terapeutycznych w postaci dużej ilości konsultacji psychiatrycznych. Terapia uzależnień obejmuje zarówno terapię indywidualną, jak i grupową, gdyż ich połączenie daje najlepsze możliwe rezultaty.  

Odwyk alkoholowy i leczenie alkoholizmu

Największą grupę osób uzależnionych w Polsce stanowią osoby uzależnione od alkoholu. Niestety alkoholizm staje się obecnie coraz powszechniejszym zjawiskiem w społeczeństwie. Praktycznie każdy zna kogoś, kto ma lub miał problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Z pewnością do tej sytuacji przyczynia się nieograniczony dostęp do alkoholu - każda dorosła osoba bez problemu może nabyć alkohol w sklepach, restauracjach czy na stacjach benzynowych. 

Alkoholizm często zaczyna się bardzo niewinnie. Kto z nas nie wypił kiedyś kieliszka szampana czy drinka świętując jakieś radosne wydarzenie? Pewnie większość osób ma na swoim koncie takie doświadczenie. O ile zdarza się ono sporadycznie i dotyczy picia niewielkich ilości alkoholu, to nie jest to niczym złym i najczęściej nie grozi żadnymi negatywnymi konsekwencjami. Problem zaczyna się wtedy, kiedy zaczynamy pić coraz częściej i kiedy każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Razem z częstotliwością picia wzrasta najczęściej również ilość wypijanego alkoholu, co w krótszym lub dłuższym czasie doprowadzi do uzależnienia. 

Uzależnienie od alkoholu bardzo negatywnie odbija się na życiu osoby uzależnionej. Po pierwsze, może spowodować wiele różnych problemów zdrowotnych. Po drugie, negatywnie wpływa również na kontakty międzyludzkie, pojawiają się problemy w życiu zawodowym i osobistym, z którymi dana osoba często próbuje sobie radzić za pomocą alkoholu. Jedynym sposobem, żeby wyrwać się z tego błędnego koła i spróbować zawalczyć z nałogiem jest podjęcie decyzji o odpowiedniej terapii. 

Leczenie uzależnienia

Tak jak wspominaliśmy, najlepszym sposobem na walkę z uzależnieniem jest terapia w ośrodku stacjonarnym. Jednak pobyt w takim ośrodku to dopiero pierwszy krok w walce z uzależnieniem. Drugim jest kontynuacja terapii po opuszczeniu ośrodka. Terapia powinna być prowadzona w formie regularnych sesji terapeutycznych, których zadaniem jest wzmacnianie motywacji pacjenta do walki z uzależnieniem. Dzięki temu pacjent nie podda się przy pierwszej nadarzającej się okazji i będzie mu dużo łatwiej wytrwać w swoich postanowieniach. 

Początkowo spotkania z terapeutą powinny się odbywać dosyć często, z upływem czasu można trochę zmniejszyć częstotliwość, jeśli pacjent będzie sobie dobrze radził. Nie warto z tych spotkań rezygnować zbyt szybko, gdyż jest to ważny etap na drodze do wyleczenia.