Jakie kosmetyki do ciała wybrać?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała należy dobierać równie rozważnie jak te do twarzy. Często nieodpowiedni balsam, czy płyn do kąpieli może nie tylko okazać się mało skuteczny, ale także niekorzystnie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Z tego powodu przed zakupem konkretnego preparatu, warto poznać jej potrzeby. Jakie kosmetyki do ciała wybrać? Podpowiadamy.

Kosmetyki do ciała pod prysznic i do kąpieli

Podstawą codziennej pielęgnacji są kosmetyki do kąpieli i pod prysznic. W tym przypadku każda kobieta powinna posiadać osobny preparat do higieny intymnej, a inny do pozostałych części ciała. Wybierając konkretny produkt, warto dobrać go do swojego wieku i indywidualnych potrzeb skóry.

Posiadaczki suchego naskórka powinny postawić na delikatne mleczka i olejki, które nie przesuszą go dodatkowo. Osoby ze skłonnością do podrażnień, problematyczną i wrażliwą skórą, muszą zwrócić szczególną uwagę na skład takich kosmetyków. Nie mogą one zawierać zbyt mocnych substancji powierzchniowo-czynnych, barwników i perfum, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na jej kondycję. W takiej sytuacji najlepiej postawić na hipoalergiczne preparaty o delikatnej formule.

Kosmetyki do ciała — balsamy, masła, mleczka i olejki

Kolejnym etapem pielęgnacji ciała powinno być zastosowanie kosmetyku nawilżającego lub regenerującego. Wśród najczęściej stosowanych wymienia się balsamy, masła, olejki i kremy. W przypadku zwykłej skóry, która nie jest zbyt mocno wysuszona, ale nie ma żadnych szczególnych wymagań, wystarczy produkt o działaniu natłuszczającym i nawilżającym.

Posiadaczki suchego naskórka powinny zwrócić szczególną uwagę na skład takich produktów — musi posiadać substancje silnie regenerujące i nawilżające, takie jak mocznik, alantoina, kwas hialuronowy czy pantenol. Na rynku dostępne są również kosmetyki dedykowane osobom, które zmagają się z cellulitem. Zwyczaj zawierają one substancje takie jak kofeina, czy l-karnityna. Balsamy w połączeniu z wysiłkiem fizycznym mogą pomóc zredukować pomarańczową skórkę. Jednak warto wiedzieć, że żaden preparat nie zadziała tak dobrze jak profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym.

Peelingi do ciała

Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu warto usunąć martwy naskórek przy pomocy peelingu. Jego dobór musi być uzależniony od rodzaju skóry. W przypadku normalnej może to być gruboziarnisty produkt. Z kolei posiadaczki wrażliwego i naczyniowego naskórka powinny sięgnąć po delikatne drobnoziarniste lub enzymatyczne preparaty. Po wykonaniu takiego zabiegu należy zastosować swój ulubiony balsam.

Niezbędne produkty znajdziesz w sklepie z kosmetykami https://glowskinpl.pl/