Komu zlecić montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach?

Posiadacze samochodów elektrycznych muszą szukać sposobów na to, by ładować swoje pojazdy w wygodny i szybki sposób. Publiczne stacje nie dla każdego są dobrą opcją. Nie wszędzie też da się je znaleźć. Można więc pomyśleć o domowej stacji ładowania pojazdów. Komu można zlecić montaż tego typu urządzeń w Gliwicach i miastach ościennych, na Śląsku?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych — SIGMA z Sosnowca

Stacja ładująca auta elektryczne to nic innego, jak urządzenie, na którym zamontowano ładowarkę, która przeznaczona jest do ładowania samochodów za pomocą prądu pochodzącego z sieci energetycznej. Z reguły naładować w ten sposób auto można przy autostradach, hotelach, na stacjach benzynowych, parkingach centrów handlowych, ale i przy supermarketach oraz biurowcach. Coraz więcej osób decyduje się też na montaż domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych na podwórku, w garażu lub na parkingu podziemnym. Trzeba jednak znaleźć firmę, która oferuje sprzedaż, ale i montaż tego typu urządzeń. Najlepiej, gdy ma w tym wieloletnie doświadczenie. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wykona SIGMA Technology & Energy Solutions, która swoją siedzibę ma w Sosnowcu, ale teren świadczenia usług ma znacznie szerszy. Ponadto firma ta zajmuje się fotowoltaiką, również farmami fotowoltaicznymi. A czy w innych miastach w województwie również znajdziemy tego typu firmy?

Projektowanie i montaż stacji ładowania pojazdów – Maobra Gliwice

Firma Maobra z Gliwic zajmuje się opracowywaniem projektów stacji ładowania. Kolejnym krokiem jest przygotowanie miejsca pod nie (poprowadzenie okablowania, prace ziemne, rozbudowa sieci elektroenergetycznej). Maobra w celu realizacji usługi zamawia od dostawcy konkretne, dopasowane do potrzeb i możliwości urządzenia. Oczywiście firma zajmuje się również montażem stacji ładowania samochodów elektrycznych. Po nim następuje skonfigurowanie urządzeń i ich przetestowanie. W ofercie Maobra ma zarówno przydomowe, jak i wolnostojące stacje ładowania pojazdów.

Firma X-Mont z Katowic

Również w Katowicach można znaleźć firmę, która zajmuje się projektowaniem, budową i montażem stacji ładowania aut elektrycznych. Warto zapoznać się również z jej ofertą. X-Mont proponuje wydajne stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz profesjonalną instalację. Posiada duży wybór stacji ładowania do użytku domowego, ale i komercyjnego. W zależności od potrzeb oferuje punkty ładowania o mocach: 3,5 kW, 7,4 kW, 11 kW, 22 kW. X-Mont to kompleksowy montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, stacji ładowania i wallboxów na terenie całej Aglomeracji Śląskiej. Realizuje zlecenia dla osób prywatnych oraz klientów biznesowych, w tym także dla instytucji użyteczności publicznej.

Elektromobilność to przyszłość. Coraz więcej z nas to rozumie i wybiera samochody elektryczne. Jednak aby swobodnie móc z nich korzystać, potrzebna jest możliwość ich szybkiego ładowania. Warto więc pomyśleć o zakupie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i zamontowaniu jej na osiedlowym parkingu, obok biura lub postawić na domową stację ładowania samochodów.