Policyjni profilaktycy z pionów ruchu drogowego oraz prewencji aktywnie wypełniają swoje ustawowe obowiązki – wszelkimi sposobami docierają do odbiorców z różnych grup wiekowych. Tylko w tym tygodniu spotykali się z dziećmi oraz młodzieżą w zespołach szkół nr 1 i 8 czy młodymi ludźmi z Gliwickiego Ośrodka Adaptacyjno-Rehabilitacyjnego. Prowadząc zajęcia, starają się je uatrakcyjnić, np. prezentacjami sprzętu służbowego. W trakcie pogadanek z najmłodszymi przekazują zaś wiedzę z obszaru bezpieczeństwa.


Nasi funkcjonariusze spotykają się z uczniami bezpośrednio w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Za każdym razem poruszane są tematy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przybliżane zagadnienia ruchu pieszych oraz zasady jazdy na rowerze czy modnych ostatnio hulajnogach elektrycznych. Pojawia się także tematyka tzw. hejtu, zniesławiana, znieważania, mowy nienawiści – to wszystko sprawy, o jakich trzeba rozmawiać, szczególnie z nastolatkami. Policjanci mówią również o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich – to podczas spotkań z klasami starszymi.

  • Dwaj policjanci prowadzą pogadankę dla grupy uczniów. Rzecz dzieje się na boisku szkolnym. Policjanci stoją, dzieci siedzą zasłuchane.
  • Policjant prowadzi lekcje dla uczniów. Rzecz dzieje się w pomieszczeniu szkolnym.
  • Policjant i wychowawczyni wraz z grupą dzieci pozują do zdjęcia.