Kupno samochodu używanego – na co zwrócić uwagę

Jako firma istniejąca od 1999 roku wiemy, że kupno samochodu używanego może być niepotrzebnie stresujące. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, którego celem jest przygotowanie Państwa do takiej transakcji, aby odbyła się ona bez najmniejszych kłopotów.

Zakup auta – czy używany samochód to dobry pomysł?

Czy zakup używanego samochodu to dobry pomysł? Jak najbardziej! Na stronach internetowych często da się zauważyć wpisy o tym, że jeżeli auto nie pochodzi prosto z salonu, jest gorszej jakości. Ta zasada sprawdza się tylko i wyłącznie w przypadku kupna pojazdu z podejrzanego i niepewnego źródła.

Przy zakupie używanego samochodu powinni Państwo kierować się jedną, podstawową zasadą. Wybierać zaufanych i rzetelnych sprzedawców, którzy oddają do sprzedaży sprawdzone auta. W naszej ofercie znajdą Państwo tylko i wyłącznie pojazdy, które posiadają oryginalne książeczki serwisowe, miały wcześniej tylko jednego właściciela, udowodniony przebieg i są bezwypadkowe. Dlatego, że wiemy, że to rzeczy, na które powinni Państwo zwracać uwagę najbardziej.

Co trzeba sprawdzić podczas kupna używanego samochodu? Stan techniczny auta

Ważne jest, aby upewnili się Państwo, że oglądany samochód jest bezwypadkowy. Na rynku nie brakuje oszustów, którzy wykorzystują niewiedzę swoich potencjalnych klientów i sprzedają pojazdy po kolizjach. Takie auta potrafią stwarzać zagrożenie, zarówno dla samego kierującego, jak i innych uczestników drogi.

Chociaż pierwsze wrażenie i ekscytacja oględzinami potrafią spowodować, że chce się podjąć gwałtowną, nieprzemyślaną decyzję i kupić auto od razu, to należy najpierw zapoznać się z dokładnym stanem technicznym pojazdu. Dobrze, jeśli w czasie oglądania auta będzie z Państwem ktoś bardziej doświadczony. Wtedy ryzyko bycia ofiarą oszustwa jest znacznie mniejsze. Nabywcy powinni sprawdzić:

  • stan lakieru (najlepiej za pomocą miernika);
  • nadwozie;
  • podwozie;
  • spasowanie poszczególnych elementów blacharskich;
  • stan kierownicy, foteli i gałki biegów (może zwiastować przekłamany przebieg);
  • stan elementów eksploatacyjnych (np. tarcze hamulcowe, amortyzatory, układ wydechowy).

Jak uniknąć dodatkowych napraw?

Zdarza się tak, że czasami, pomimo szczegółowych oględzin, pewne mankamenty mogą umknąć uwadze kupującego, a jeszcze inne uwydatnią się dopiero po jakimś czasie użytkowania pojazdu. Jak uniknąć nieprzewidywanych kosztów dodatkowych napraw? Najprostszym sposobem jest wykupienie gwarancji u sprzedawcy. Nasza firma oferuje taką możliwość. Dzięki temu wyjeżdżając świeżo nabytym pojazdem, nasi klienci nie muszą martwić się o nieprzyjemne niespodzianki po drodze. A jeżeli jesteś zainteresowany sprowadzeniem używanego i sprawdzonego auta z USA lub Kanady, więcej dowiesz się na https://pl-cars.pl/