Kiedy warto przeprowadzić auto detailing?

Chyba każdy kierowca przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, czy jego samochodowi potrzebny jest auto detailing. Jeżeli nie wiesz to, co określenie oznacza, jesteś w dobrym miejscu. Dowiesz się tutaj wszystkiego co ważne na temat auto detailingu, a w szczególności sprawdzisz, kiedy warto decydować się na taki zabieg oraz jakie korzyści twój samochód będzie z niego miał.

Na czym polega detailing wnętrza?

Zacznijmy od tego, co niewidoczne z zewnątrz. Jeśli wnętrze twojego auta najlepsze czasy ma dawno za sobą, auto spa może odmienić jego wygląd. Zabiegi te polegają na bardzo dokładnym czyszczeniu wnętrza samochodu, włącznie z praniem tapicerki, odkurzaniem, myciem szyb i wieloma innymi zabiegami, pozwalającymi cieszyć się czystym i pachnącym środkiem samochodu. Wykorzystując nowoczesne środki i urządzenia, takie jak odkurzacze piorące, świeżość i czystość może być przywrócona tapicerce, elementom plastikowym, a nieprzyjemne zapachy zostaną usunięte z auta. Jest to popularna usługa wśród kierowców taksówek, którym zależy, by wnętrze auta było czyste i pachnące, przyjazne pasażerom.

Co należy wiedzieć o car detailingu karoserii?

Car detailing w głównej mierze dotyczy tego, co na zewnątrz pojazdu, czyli jego karoserii oraz felg. Bardzo dokładne czyszczenie zewnętrznych elementów pojazdu jest konieczne, aby w następnej kolejności przeprowadzić gruntowną ochronę lakieru. Może ona być realizowana w sposób tradycyjny, przy pomocy twardych wosków lub nakładając powłoki ceramiczne na wybrane elementy pojazdu. Po takim zabiegu auto wygląda, jakby dopiero przed chwilą opuściło salon sprzedaży. A co jeśli na lakierze widoczne są już pewne niedoskonałości, takie jak drobne ryski lub zmatowienia? W takim przypadku wykonywana jest korekta lakieru (innymi słowy renowacja lakieru). Obejmuje ona polerowanie karoserii samochodu, użyciu specjalistycznej chemii, a następnie utrwaleniu rezultatu powłoką ceramiczną lub tańszą opcję, przez woskowanie. Kompletna usługa wykonana jest średnio w kilka godzin, choć ostatecznie zależy to od modelu samochodu, jego wielkości i stopnia zabrudzenia.

Jakie korzyści daje car detailing?

Właściciele pojazdów, którzy zdecydowali się na auto detailing i zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną jednoznacznie potwierdzają, że po tym zabiegu ich auto zyskało na atrakcyjności i w sposób automatyczny zwiększyła się jego wartość. Jest to zatem polecany zabieg, który warto wykonać, zanim wystawimy swoje auto na sprzedaż. Jesteśmy pewni, że auto detailing pozwoli uzyskać wyższą cenę sprzedaży.