Policjanci z II komisariatu włączyli się w inicjatywę Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach - aktywizację sportową kobiet. Pretekstem do zorganizowania dla nich zajęć z samoobrony było święto 8 marca. W klubie sportowym przy ul. Szobiszowickiej pojawiło się wiele pań, które wykazały wielki entuzjazm i zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci nie tylko współprowadzili zajęcia, ale skorzystali też z okazji, by porozmawiać na temat zagrożeń, czyhających m.in. na seniorów.


Animatorzy przedsięwzięcia chcieli zaktywizować lokalną społeczność, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród kobiet oraz przyswoić im użyteczne zachowania w sytuacjach zagrożenia i wpoić podstawowe umiejętności obronne.

Policjanci z II komisariatu chętnie przystąpili do projektu. To pasjonaci sztuk walki, którzy, jako stróże prawa, mogli przy okazji zrealizować zadania z zakresu prewencji i profilaktyki.
Starszy aspirant Jarosław Stachel ma doświadczenie w karate, jiu jitsu (stopień mistrzowski 1 dan), Combat 56 oraz Systema. Dzielnicowy jest instruktorem samoobrony, taktyk i technik interwencji. Z kolei starszy sierżant Adam Czarnecki w II komisariacie specjalizuje się w profilaktyce oraz bezpieczeństwie seniorów i zgodził się asystować starszemu aspirantowi.

Oczywiście, oprócz naszych funkcjonariuszy zajęcia prowadzili jeszcze inni specjaliści, w tym zawodowy instruktor sztuk walki.

 

  • Na zdjęciu sala gimnastyczna. dwaj policjanci demonstrują przyglądającym się im kobietom pozycje do samoobrony.
  • Na zdjęciu sala gimnastyczna. dwaj policjanci demonstrują przyglądającym się im kobietom pozycje do samoobrony.
  • Na zdjęciu sala gimnastyczna. dwaj policjanci prowadzą wykład paniom siedzącym na macie w sali gimnastycznej.