Wywrotka, czyli wozidło budowlane to specyficzna ciężarówka, której używa się do transportu ogromnej ilości materiałów — głównie kruszywa — o wadze nawet do kilkudziesięciu ton. Ta silna eksploatacja powoduje, że wywrotka często ulega awarii. Czasem jest to tylko mała usterka, jednak na tyle zaburza ona pracę wywrotki, że Twoi pracownicy nie mogą zrealizować inwestycji budowlanej. Nie czekaj — naprawa wywrotki jest tym, co powinieneś zrobić jak najszybciej.
Wywrotka — ciężarówka przystosowana do trudnych warunków
Wozidła budowlane to ciężarówki przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Umożliwia im to napęd na wszystkie koła i nisko położony środek ciężkości. Wywrotka dotrze do miejsc, gdzie nie dociera inny pojazd (nawet jeśli teren jest wyjątkowo wyboisty).
Twój plac budowy nie może się obejść bez tego typu pojazdu! Dzięki wywrotce masz pewność, że budowa przebiegnie sprawnie i szybko. Jednak wozidło budowlane przyda się także w górnictwie, kamieniołomach, żwirowniach, portach, jak również podczas budowy dróg.
Małe i duże wozidła budowlane, czyli wywrotki do różnych prac budowlanych
Wozidła budowlane mogą być małe i duże. Pierwsze to zwarte pojazdy, które przetransportują ładunek od 850 kg do 9000 kg. Idealnie sprawdzą się na nierównych lub grząskich terenach. Cechuje je napęd na 4 koła i niezwykła zwrotność. Tego typu wozidła budowlane wykorzystuje również przemysł i rolnictwo. Zaletą małych wywrotek jest niewielki ciężar, dzięki czemu pracują przy ograniczonej wysokości. Sztywne podwozie daje gwarancję stabilności, nawet przy pełnym obciążeniu, a także podczas pracy przy pochyłościach i na wyjątkowo trudnych gruntach.
Z kolei duże wywrotki to mocarze wśród tego typu pojazdów. Przewiozą ładunek nawet na bardzo trudnym terenie. Stosuje się je nie tylko na placach budowy, ale także w kamieniołomach i kopalniach. Mimo swojej dużej wagi są dość zwrotne.
Naprawa wywrotek — konieczność w przypadku awarii pojazdu
Wywrotki transportują gruz, kamienie, asfalt i inne surowce wykorzystywane w budownictwie. Nic zatem dziwnego, że często ulegają awariom. Załadunek, rozładunek, transport w miejsce docelowe nierzadko prowadzą do usterki naczepy. Bez nerwów! Specjaliści z serwisu Lifton Polska w mig zajmą się Twoim wozidłem budowlanym. Wykonają diagnostykę i zabiorą się za regenerację uszkodzonych elementów. A dlaczego Lifton Polska? Ponieważ serwis oferuje usługi mobilne i stacjonarne.
Wywrotka to ciężki pojazd z naczepą. O ile zawsze możesz przyjechać z nią do serwisu, o tyle, jeśli zepsuje się podczas załadunku, o tyle nie jest to możliwe. Wtedy skorzystaj z serwisu mobilnego. Fachowcy, kiedy tylko otrzymają zgłoszenie, pojawią się na Twoim placu budowy i usuną problem. Jeśli doszło do większej awarii, zabiorą wywrotkę do serwisu stacjonarnego. Lifton Polska dysponuje częściami oryginalnymi i zamiennymi znanych marek. Niezależnie do tego, jakiej firmy pojazd kupiłeś, nie obawiaj się. W przypadku wywrotki w okresie gwarancji fachowcy zastosują części oryginalne, a jeśli termin gwarancji już minął — zamienniki.
Co obejmuje naprawa wywrotek?
Serwis Lifton Polska zajmie się Twoim pojazdem kompleksowo. Oczywiście diagnostyka jest na pierwszym miejscu. Ze swojej strony pamiętaj także o regularnych przeglądach technicznych wywrotek. Są one podstawą, aby zapewnić bezpieczeństwo na placu budowy.
Nie obejdzie się bez sprawdzenia mechaniki i elektromechaniki. Prace serwisowe to także naprawa podwozia, nadwozia, układów napędowych i jezdnych.
Jednak naprawy obejmują nie tylko układy jezdne. Naczepa wymaga nieraz modyfikacji ślusarskich i działań spawalniczych. Serwisowanie wywrotki to również naprawa ram, skrzyń ładunkowych, burt, najazdów i pokładu naczepy.
W serwisie fachowcy dokonają montażu układów hydraulicznych, pneumatycznych i rozdzielaczy. Czasem konieczna jest regeneracja belki układu kierowniczego, sprzęgów zaczepów przyczepy, zacisków hamulcowych, siłowników hamulcowych i sprężarek.
To oczywiście nie wszystkie działania profesjonalnego serwisu, który zajmuje się naprawą wywrotek — jest ich o wiele więcej!
Twoje wozidło budowlane dzięki regeneracji poszczególnych części i podzespołów znów ruszy pełną parą. Wywiążesz się ze zleceń z kontrahentami i zrealizujesz wszystkie prace budowlane. A o to przecież chodzi.