Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 30-latka w Knurowie. W terenie zabudowanym pędził on swoim audi, przekraczając dozwoloną prędkość o 80 km/h. Na konto 30-latka trafiło też 15 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło 9 listopada o 11.22 w na ulicy Książeckiej w Knurowie. Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 30-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Kierujący, który stracił już prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych, a na jego kontro trafiło 15 punktów.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano prawo jazdy, w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Szanujmy przepisy i dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nacisnąć pedał gazu potrafi każdy, a dynamiczna jazda wcale nie świadczy o umiejętnościach kierowcy.

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Film video__7_.mp4

Pobierz plik video__7_.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.81 MB)