Gliwiccy policjanci wyjaśniają okoliczności kolejnego tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Sierotach na drodze wojewódzkiej 901. Kierujący volkswagenem zderzył się czołowo na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku z samochodem marki Renault. Śmierć poniósł kierowca renaulta. Jakie były okoliczności kolejnej drogowej tragedii, wyjaśnią policjanci i prokurator.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.45 na prostym odcinku drogi, w terenie niezabudowanym, w rejonie miejscowości Sieroty. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 34-letni kierowca volkswagena golfa jadąc od strony Pyskowic, w trakcie manewru wyprzedzania, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Renault Megane. Kierowca renaulta w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu.
Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali strażacy, medycy, policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy prowadzili oględziny.
Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając na drogę, ponosimy odpowiedzialność zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pośpiech, chwila nieuwagi, roztargnienie, nadmierna prędkość, czy lekceważenie przepisów, prędzej czy później, ale kończą się tragicznie!

  • zdjęcie z miejsca wypadku drogowego
  • zdjęcie z miejsca wypadku drogowego
  • zdjęcie z miejsca wypadku drogowego