UM Gliwice: Muzyczny koniec karnawału
Przygotujcie fraki i suknie, Gliwice rozbrzmiewać będą walcami i polkami! Nadchodzi wyjątkowy wieczór pełen elegancji i tanecznych uniesień, kiedy to tradycja wiedeńskich balów ożyje na naszej scenie.
  • Wiedeńska tradycja zagości w Gliwicach podczas muzycznego finału karnawału
  • Wykonywane będą utwory znanych kompozytorów oraz muzyczne rarytasy
  • Koncert „Ostatki z Eleganzą” to okazja do wspólnego świętowania z Zespołem Muzyki Salonowej Eleganza
  • Bilety dostępne online oraz w punktach stacjonarnych

W jednym z najbardziej oczekiwanych wieczorów roku, mieszkańcy Gliwic będą mieli okazję przenieść się do epoki blichtru i szampańskiej zabawy, jaką oferowała dziewiętnastowieczna Europa. Na scenie Bajka o godzinie 18.00, 11 lutego, Zespół Muzyki Salonowej Eleganza zaprezentuje swoją interpretację klasycznych walce, serenady, czardasze oraz nieco mniej znane, lecz równie ekscytujące kompozycje, które zapewne zachwycą słuchaczy swoim tanecznym charakterem.

Tradycja wiedeńskich wieczorów muzycznych jest piękna i nieskomplikowana, niczym elegancki walc. Eleganza, będąca grupą utalentowanych liderów Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, kultywuje tę tradycję z niesłabnącym entuzjazmem. Ich wykonania utworów takich twórców jak Johann Strauss, Johannes Brahms, czy Franz Schubert, przyciągają coraz szersze grono miłośników muzyki klasycznej.

Lokalne centra kultury, które stanowią ognisko życia społecznego i artystycznego naszego miasta, jak Centrum Kultury Victoria oraz Agencja Artystyczna WENA, z dumą stoją za organizacją tego niecodziennego wydarzenia. Podkreślają tym samym swoje zaangażowanie w promowanie sztuki i tradycji muzycznej zarówno wśród gliwiczan, jak i gości odwiedzających nasze miasto.

Aby stać się częścią tej wyjątkowej nocy, wystarczy zarezerwować bilet. Zakupić można je zarówno wirtualnie, jak i fizycznie, odwiedzając Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej lub kasę Kina Amok. Nie przegapcie szansy, aby doświadczyć ducha Wiednia tuż u Waszych drzwi.


Źródło: UM Gliwice