Uwaga kierowcy: Nowe organizacje ruchu na ul. Toszeckiej i Czołgowej
Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź nowe regulacje drogowe! Już od najbliższej środy wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej i Czołgowej.
  1. Zawężenie pasów ruchu na skrzyżowaniu Toszeckiej i Czołgowej.
  2. Utrzymywanie możliwości przejazdu we wszystkich kierunkach mimo prowadzonych prac.
  3. Prace związane z budową trasy rowerowej.
  4. Realizacja etapu budowy trasy rowerowej prowadzącej do Kąpieliska Leśnego i Ośrodka Wypoczynkowego.

Przebudowa tego ważnego skrzyżowania ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu kierowców i rowerzystów. Zmiany wiążą się z koniecznością wykonania kolejnego etapu prac przy budowie nowej trasy rowerowej, która ułatwi dostęp do popularnych miejsc wypoczynkowych. Chociaż prace mogą spowodować pewne utrudnienia, zaplanowano je tak, aby zminimalizować ich wpływ na płynność ruchu.

Wszystkich użytkowników dróg zachęcamy do zaplanowania dodatkowego czasu na przejazd przez rejon skrzyżowania ulic Toszeckiej i Czołgowej, szczególnie w godzinach szczytu. Zalecamy również śledzenie lokalnych aktualności drogowych, aby na bieżąco otrzymywać informacje o ewentualnych zmianach w organizacji ruchu.

Przebudowa infrastruktury drogowej to krok naprzód w kierunku tworzenia bardziej przyjaznego i bezpiecznego środowiska dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo chwilowych niedogodności, finalny efekt prac będzie służył dobru wspólnemu.


Na podstawie: ZDM Gliwice