Wypadek w Gliwicach uszkodził sygnalizację – utrudnienia na skrzyżowaniu
W Gliwicach na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat, Zygmunta Starego, Słowackiego, Dolnej Wsi i Różewicza doszło do uszkodzenia sygnalizacji świetlnej w wyniku zdarzenia drogowego. Mieszkańcy muszą przygotować się na tymczasowe zmiany w ruchu drogowym.
  1. Uszkodzona została szafa sterująca sygnalizacją świetlną.
  2. Wymagana jest odbudowa całej infrastruktury sterowania ruchem.
  3. Sygnalizacja świetlna będzie nieczynna do przyszłego tygodnia.
  4. Zaleca się ostrożność i stosowanie się do oznakowania poziomego i pionowego.

Ostatnie zdarzenia na jednym z głównych skrzyżowań miasta przyczyniły się do znacznego uszkodzenia infrastruktury odpowiedzialnej za regulację ruchu. Jak informują odpowiedzialne służby, na skutek kolizji drogowej uszkodzeniu uległa szafa sterująca sygnalizacją świetlną, co wymaga kompleksowej odbudowy zarówno samych urządzeń, jak i przyłącza elektroenergetycznego. W związku z powyższym, sygnalizacja na tym skrzyżowaniu pozostanie nieaktywna przez najbliższy tydzień.

Zachęcamy kierowców do zwiększonej uwagi podczas przejazdu przez wspomniane skrzyżowanie. Brak działających świateł może prowadzić do nieporozumień i zwiększa ryzyko kolejnych wypadków. Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do oznakowania drogowego, które ma za zadanie zabezpieczyć płynność ruchu i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Oczekuje się, że normalne funkcjonowanie sygnalizacji zostanie przywrócone po zakończeniu prac naprawczych, planowanych na najbliższy tydzień.


Wg inf z: ZDM Gliwice