Weekend pełen atrakcji w Gliwicach: od
Zaplanuj weekend z kulturą: niezwykłe wydarzenia czekają na mieszkańców!
  • Wyjątkowe występy i warsztaty dla całej rodziny.
  • Spektakle i koncerty w najbliższych dniach.
  • Spotkania autorskie z ciekawymi osobowościami.
  • Bezpłatne wstępy na wybrane wydarzenia kulturalne.

Rozpoczynający się weekend przynosi szereg atrakcji kulturalnych, które zachwycą zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych propozycji, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Piątek – czas na spotkania z kulturą

Willa Caro o godzinie 17:00 zaprasza na wykład z cyklu „Światło w kolorze”, gdzie omawiany będzie „Świat człowieczy w witrażu”. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, lecz liczba miejsc jest ograniczona. Tego samego dnia, o godzinie 18:00, warto wybrać się do Kina Amok na retransmisję spektaklu „Vanya” prosto z National Theatre w Londynie. Natomiast dla miłośników jazzu, Cechownia o godzinie 20:00 stanie się miejscem koncertu Hania Derej Quintet.

Sobota – dzień pełen inspiracji

Warsztaty twórcze „Bączki i wirki” rozpoczną się o godzinie 11:00 w Willi Caro i będą towarzyszyć wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”. Dodatkowo, dla młodych melomanów, Stacja Artystyczna Rynek organizuje warsztaty muzyczne „Cztery struny świata”, które startują o 10:00. Miłośników opery zapraszamy na transmisję „Madama Butterfly” z cyklu Metropolitan Opera, która rozpocznie się o 18:55 w Kinie Amok.

Niedziela – kulturalne zakończenie weekendu

Dzień zakończy koncert „BajtLOVE Granie” w Stacji Artystycznej Rynek, skierowany do dzieci do 8. roku życia. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16:00. To świetna okazja, by spędzić czas z najmłodszymi w artystycznej atmosferze.

Wszystkie wydarzenia są dostępne w aplikacji [GAMA], jednak organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zapoznania się z programem i zabezpieczenia swojego miejsca, gdyż niektóre z wydarzeń mogą wymagać wcześniejszej rezerwacji lub zapisów. Nie przegap okazji do kulturalnego wzbogacenia weekendu!


Na podstawie: UM Gliwice