Gwiazdy lekkiej atletyki na V Grand Prix Gliwic już dziś o 17:00
Wielkie sportowe emocje czekają nas już 21 maja! Około 150 czołowych polskich lekkoatletów zamelduje się na Arenie Lekkoatletycznej im. Eugeniusza Bieniasza, by rywalizować w V Grand Prix Gliwic. Wstęp na wydarzenie jest wolny, więc warto przyjść i kibicować najlepszym sportowcom naszego kraju!
  1. Start zawodów o godz. 17.00.
  2. Udział wezmą m.in. Oliwier Wdowik, Zuzanna Zając i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.
  3. Konkurencje: sprinty, biegi na średnich dystansach, skoki i rzuty.
  4. Medale i nagrody finansowe dla najlepszych.

Na tegorocznej edycji V Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce nie zabraknie emocji i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Kibice będą mieli okazję zobaczyć zmagania w takich konkurencjach jak sprinty, biegi na średnich dystansach, skoki w dal, trójskoki kobiet, rzuty dyskiem oraz widowiskowe skoki o tyczce kobiet. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17.00.

Wśród startujących zobaczymy m.in. Oliwiera Wdowika, najszybszego Polaka na 100 metrów w Europie, Zuzannę Zając, rekordzistkę Polski U18 w biegu przez płotki na 100 m, oraz Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką, sprinterkę, która dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i Londynie. Startować będzie również Patryk Wykrota, medalista Mistrzostw Polski na dystansie 200 m.

W poprzednich edycjach V Grand Prix Gliwic brali udział m.in. mistrz Olimpijski z Tokio – Karol Zalewski, mistrzyni Polski w skoku w dal – Nikola Horowska oraz medaliści mistrzostw Polski w rzucie dyskiem – Robert Urbanek i Daria Zabawska. W tym roku Urbanek i Zabawska ponownie staną do rywalizacji, co gwarantuje wysoki poziom zawodów.

Szczególnie emocjonująco zapowiadają się sprinty mężczyzn, w których Oliwier Wdowik i Jakub Pietrusa zmierzą się z Adamem Burdą i Patrykiem Wykrotą. Warto również zwrócić uwagę na bieg przez płotki kobiet na 100 m, gdzie Zuzanna Zając zmierzy się z czterema reprezentantkami Polski kadry B.

Oprócz medali, na najlepszych zawodników czekają nagrody finansowe: 2 tys. zł za 1. miejsce, 1,2 tys. zł za 2. miejsce, oraz 800 zł za 3. miejsce. Dodatkowo, przewidziano premie za najlepsze wyniki według tabel punktowych World Athletics.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania naszych lekkoatletów! To doskonała okazja, by zobaczyć na własne oczy sportową rywalizację na najwyższym poziomie.


Według informacji z: UM Gliwice