Weekend pełen kultury: True Tone Festival i wykład w Muzeum 24-26 maja
W najbliższy weekend miłośnicy sztuki i kultury będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu wydarzeń, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Od wykładów, przez koncerty, aż po warsztaty dla dzieci – każdy znajdzie coś dla siebie.
  1. Wykład o Fridzie Kahlo w Willi Caro.
  2. Warsztaty dla dzieci w Stacji Artystycznej Rynek.
  3. Inauguracja True Tone Festival 2024.
  4. Spotkanie z Joanną Oparek w Teatrze Miejskim.

W piątek, 24 maja, o godzinie 17.00 w Willi Caro odbędzie się wykład „Królowa łez. Frida Kahlo (1907–1954)” z cyklu „Poza ramy. Artyści bez cenzury”. To doskonała okazja, aby bliżej poznać życie i twórczość jednej z najbardziej znanych artystek XX wieku. Wstęp na wykład jest wolny.

Dla młodszych mieszkańców miasta przygotowano warsztaty „Smyki i Smakołyki” dla dzieci w wieku 5–10 lat, które odbędą się tego samego dnia o godzinie 17.30 w Stacji Artystycznej Rynek. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.

O godzinie 20.00 w Ruinach Teatru Victoria wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet, inaugurując True Tone Festival 2024. To wydarzenie muzyczne przyciągnie z pewnością wielu entuzjastów jazzu i muzyki eksperymentalnej.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 15.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich odbędzie się spotkanie „Wenecja. Nieznane oblicza znanego miasta”, które pozwoli odkryć mniej znane aspekty tego wyjątkowego miejsca. Wstęp również jest wolny.

Teatr Miejski zaprasza na spotkanie z Joanną Oparek, które odbędzie się o godzinie 17.00. Autorka podzieli się swoimi doświadczeniami i opowie o swojej twórczości.

Dla miłośników kina przygotowano specjalne seanse w ramach Dni Śląskich Kin Studyjnych w Kinie Amok. O godzinie 18.00 wyświetlone zostaną filmy: „Przekładaniec”, „Gry” oraz „Gerard Wilk – kilka razy zaczynałem od zera”.

W sobotę wieczorem True Tone Festival 2024 ponownie zagości w Ruinach Teatru Victoria. O godzinie 18.00 wystąpi Akusmi, a o 20.00 Maxime Denuc. Dzień zakończy się o godzinie 19.00 imprezą Silesia Beats w PreZero Arenie Gliwice.

Niedziela, 26 maja, również obfituje w wydarzenia. O godzinie 16.00 w Willi Caro odbędzie się koncert w ramach „Podwieczorków muzycznych”.

W Kinie Amok o godzinie 16.00 dzieci będą mogły obejrzeć „Narzeczona dla kota” w ramach cyklu „Dzieci w krainie Ghilbi”, a o 18.00 – „I król rzekł: Co za fantastyczna maszyna!” w ramach Dni Śląskich Kin Studyjnych.

O godzinie 16.30 w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się wernisaż wystawy Magdaleny Wesołowskiej „Między istotą a istnieniem”. Wstęp wolny.

Na skwerze Doncaster o godzinie 17.00 będzie można posłuchać koncertu „Nie ma jak u mamy” w wykonaniu duetu „W objęciach tanga”. Wydarzenie połączone będzie z plenerem malarskim.

True Tone Festival 2024 zakończy się w niedzielę w Ruinach Teatru Victoria koncertami: William’s Things o godzinie 18.00 i Bastarda Trio o 20.00.

Wszystkie wydarzenia można śledzić w aplikacji GAMA oraz na stronie gama.gliwice.eu. Zachęcamy organizatorów do dodawania swoich wydarzeń do kalendarza poprzez formularz dostępny na stronie.


Opierając się na: Urząd Miejski w Gliwicach