Kino AMOK zaprasza na komedię „Wariaci” z udziałem gliwickich aktorów
Kinomaniacy z naszego miasta mogą zacierać ręce! Już 12 czerwca w kinie AMOK odbędzie się wyjątkowy pokaz nowej komedii kryminalnej „Wariaci” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Po projekcji będzie możliwość spotkania się z aktorami z Teatru Miejskiego, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach na planie.
  1. Pokaz filmu „Wariaci” odbędzie się 12 czerwca o godz. 19:00 w kinie AMOK.
  2. Po projekcji zaplanowano spotkanie z aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem.
  3. Film opowiada historię pary złodziejaszków i ich przygód po wyjściu z więzienia.
  4. Bilety w cenie 23 zł można nabyć na stronie kina.

Film „Wariaci” to najnowsza produkcja uznanego polskiego reżysera, Jana Jakuba Kolskiego. W rolach głównych zobaczymy Eryka Lubosa, Alicję Stasiewicz oraz Zuzannę Drobniak. Komedia kryminalna opowiada o losach Eryka i Karolki, którzy po wyjściu z więzienia próbują odnaleźć się w nowym życiu. Eryk porywa swoją córkę, Dżesikę, z rąk dziadka i razem z Karolką wyruszają w podróż pełną przygód przez Polskę.

W filmie wystąpili również aktorzy Teatru Miejskiego w Gliwicach, w tym Lech Mackiewicz, który po latach emigracji do Australii wrócił do Polski i obecnie jest związany z gliwickim teatrem. Mackiewicz, wszechstronny aktor i reżyser, ma na swoim koncie liczne role w filmach i serialach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z kolei Alicja Stasiewicz, znana z seriali takich jak „O mnie się nie martw” i „Na Wspólnej”, również zagrała w „Wariatach” i występuje na deskach gliwickiego teatru.

Po zakończeniu seansu, widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem. Aktorzy podzielą się swoimi doświadczeniami z planu filmowego, opowiedzą o współpracy z reżyserem oraz zdradzą, jakie wyzwania artystyczne napotkali podczas pracy nad filmem. Spotkanie będzie również okazją do zapytania ich o przyszłe plany zawodowe.

„Wariaci” to nie tylko komedia kryminalna, ale również kino drogi, w którym bohaterowie muszą stawić czoła wielu przeciwnościom. Karolka zapada na poważną chorobę i jedynym ratunkiem jest kosztowna kuracja. Eryk i Dżesika decydują się na napad na bank, aby zdobyć potrzebne fundusze. Ich podróż pełna jest zwrotów akcji i niespodzianek, co sprawia, że film trzyma w napięciu do samego końca.

Bilety na ten wyjątkowy seans są dostępne w cenie 23 zł na stronie kina AMOK. Nie przegapcie tej okazji, aby zobaczyć najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego i spotkać się z aktorami, którzy zagrali w „Wariatach”.


Źródło: Urząd Miejski w Gliwicach