Koncert Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza na tarasie Willi Caro
Już 16 czerwca o godzinie 12:00, w ogrodzie przy Willi Caro, melomani będą mieli okazję przenieść się w czasie do XIX-wiecznej Europy. To za sprawą Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza, który zagra pierwszy koncert tegorocznej edycji Otwartego Salonu Muzycznego.
  1. Koncert odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 12:00.
  2. Wydarzenie odbędzie się na tarasie Willi Caro, wstęp wolny.
  3. Zespół Eleganza zaprezentuje utwory m.in. Johanna Straussa.
  4. Planowane są kolejne koncerty: 18 sierpnia i 20 października.

W najbliższą niedzielę warto wybrać się na taras Willi Caro, gdzie powietrze wypełni dźwięk czardaszy, polki i walców. Zespół Muzyki Salonowej Eleganza zaprezentuje utwory wielu kompozytorów, w tym Johanna Straussa. Nie zabraknie również nowych aranżacji polskiej muzyki filmowej, które urozmaicą repertuar.

Eleganza, założona w 2016 roku, składa się z liderów Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Zespół ma na celu kultywowanie wiedeńskiej tradycji muzycznej, grając w klasycznym, lekkim i tanecznym stylu. Dzięki temu zdobył już liczne grono sympatyków, które z roku na rok rośnie.

Otwarte Salony Muzyczne to cykl koncertów organizowanych przez Centrum Kultury Victoria i Agencję Artystyczną WENA. Poza najbliższym koncertem, Eleganza wystąpi jeszcze dwukrotnie: 18 sierpnia w parku Chopina oraz 20 października w Palmiarni Miejskiej. Na koncert w parku Chopina wstęp będzie wolny, natomiast do Palmiarni obowiązują bilety wstępu.

Wydarzenie na tarasie Willi Caro to doskonała okazja, aby połączyć przyjemność słuchania muzyki na żywo z relaksem na świeżym powietrzu. Spędź tę niedzielę w towarzystwie Eleganzy i pozwól, by muzyka przeniosła Cię w czasie.


Źródło: UM Gliwice