Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu Portowej i DK88 blokuje ruch
W piątkowe przedpołudnie doszło do zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ulicy Portowej i Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego. Z uwagi na utrudnienia w ruchu, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i planować alternatywne trasy.

Kolizja na skrzyżowaniu ulicy Portowej i Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego

W godzinach porannych doszło do kolizji dwóch pojazdów w rejonie skrzyżowania ulicy Portowej i Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na skutek tego zdarzenia, jeden z wjazdowych pasów ruchu na Drogową Trasę Średnicową został zablokowany.

Tworzący się zator i apel do kierowców

W wyniku kolizji, w okolicach skrzyżowania tworzą się zatory drogowe. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i rozważenie alternatywnych tras. Obecnie ruch jest znacznie utrudniony, co może skutkować opóźnieniami w podróży.

Monitoring drogowy a bezpieczeństwo na drogach

Zdjęcia z miejsca zdarzenia zostały udostępnione dzięki monitoringowi drogowemu Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Tego typu systemy monitoringu pełnią kluczową rolę w zarządzaniu ruchem i zapewnianiu bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają one szybkie reagowanie na wszelkiego rodzaju incydenty i minimalizowanie ich skutków.

Zalecenia dla uczestników ruchu

Kierowcy planujący przejazd przez rejon skrzyżowania ulicy Portowej i Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego powinni rozważyć alternatywne trasy, aby uniknąć opóźnień. Warto również zwracać uwagę na komunikaty Zarządu Dróg Miejskich oraz monitorować sytuację na drogach za pomocą dostępnych aplikacji nawigacyjnych.

Fot. Monitoring drogowy ZDM Gliwice


Opierając się na: Zarząd Dróg w Gliwicach