Koniec prac drogowych na ul. Bieńka, Korfantego, Wandy i Pszczyńskiej - bezpieczniej i komfortowo
W najbliższych dniach mieszkańcy muszą przygotować się na liczne utrudnienia drogowe związane z pracami remontowymi. Chociaż będą one powodować pewne niedogodności, ich zakończenie przyniesie znaczną poprawę infrastruktury drogowej, co przełoży się na większy komfort i bezpieczeństwo.

Remonty ulicy Horsta Bieńka i budowa drogi rowerowej

Od 1 lipca rozpoczną się prace remontowe na ulicy Horsta Bieńka, które obejmą zarówno jezdnię, jak i chodniki. Dodatkowo, powstanie nowa droga rowerowa, co ucieszy miłośników dwóch kółek. Na czas robót, odcinek od ul. Okrzei do ul. Jodłowej będzie zamknięty dla ruchu, z wyjątkiem dojazdów do posesji. Piesi będą musieli korzystać z wyznaczonego, tymczasowego traktu. Mimo tych niedogodności, mieszkańcy mogą liczyć na znaczne udogodnienia po zakończeniu prac.

Etapowy remont alei Korfantego i zmiany w organizacji ruchu

Również 1 lipca ruszą prace na alei Korfantego. Remont nawierzchni będzie realizowany etapami, a każdy remontowany odcinek zostanie czasowo wyłączony z ruchu, z zachowaniem dojazdu do posesji. Pierwszy etap obejmie odcinek od ul. Świętokrzyskiej do ul. Karola Miarki, a drugi od ul. Karola Miarki w kierunku ul. Kościuszki. W związku z tym, na ul. Karola Miarki zostanie tymczasowo wprowadzony ruch w obu kierunkach oraz zmieniony sposób parkowania. Te zmiany mogą powodować chwilowe zamieszanie, jednak są niezbędne, aby prace przebiegły sprawnie.

Przebudowa nawierzchni na ulicy Wandy

Następnego dnia, 2 lipca, ruszy drugi etap remontu na ulicy Wandy. Prace obejmą odcinek od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego do ul. Dąbrowskiego. Dotychczasową nawierzchnię asfaltową zastąpi kostka betonowa typu alejowego, co pozwoli na estetyczne dopasowanie do wcześniej wyremontowanego odcinka. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na koniec sierpnia, co sprawi, że ulica Wandy zyska nowy, bardziej reprezentacyjny wygląd.

Kolejny etap prac na ulicy Pszczyńskiej i zmiany w komunikacji

2 lipca rozpocznie się również kolejny etap prac na ulicy Pszczyńskiej. W związku z budową kanalizacji deszczowej, zamknięty zostanie wylot skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i Bojkowskiej w kierunku Bojkowa. Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o zmianach tras linii autobusowych nr 8 i 58. Przystanek Gliwice Komag 1 w kierunku Knurowa i Gierałtowic zostanie wyłączony z obsługi, a w jego miejsce powstanie tymczasowy przystanek Gliwice Komag 31 przy ul. Pszczyńskiej. Trasa autobusów w kierunku centrum Gliwic pozostanie bez zmian, a godziny odjazdów zostaną zachowane.

Pomimo utrudnień, jakie niesie ze sobą realizacja tych inwestycji, ich efekty będą odczuwalne przez lata, poprawiając jakość życia mieszkańców. Przy odrobinie cierpliwości i zrozumienia, wszyscy będziemy mogli cieszyć się lepszą i bezpieczniejszą infrastrukturą drogową.


Opierając się na: Urząd Miejski w Gliwicach