Gliwickie młode talenty modelarskie triumfują w mistrzostwach Polski
Zawodnicy Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Polski Modeli Latających juniorów młodszych. Oprócz tego, przywieźli do domu 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. Wydarzenie odbyło się na lotnisku oraz torze modelarskim w Gliwicach, gdzie rywalizowali młodzi modelarze do lat 16 z całej Polski.

Gliwiccy modelarze triumfują na Mistrzostwach Polski

Podczas ostatnich Mistrzostw Polski Modeli Latających juniorów młodszych, Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych zdominowało rywalizację. Zawodnicy z Gliwic zdobyli 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal, co pozwoliło im na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Zdecydowanie pokonali drużyny z Hrubieszowa i Suwałk, co jest dowodem na ich wysoki poziom przygotowania i umiejętności.

Indywidualne sukcesy młodych modelarzy

W rywalizacjach indywidualnych tytuły mistrzów Polski zdobyli Magdalena Baran, Adam Niemczyk, Wojciech Bartel i Sergiusz Maćkowski. Magdalena Baran, która startowała w klasie modeli prędkościowych na uwięzi, osiągnęła prędkość 145,2 km/h. Adam Niemczyk triumfował w klasie modeli z silnikiem na gaz CO2, a Wojciech Bartel, prowadzony przez trenera Romana Sowy, wyróżnił się w klasie modeli z silnikami elektrycznymi. Sergiusz Maćkowski zdobył złoto w kategorii modeli szybowców.

Wicemistrzami Polski zostali Kamil Pogonowski (modele prędkościowe), Wojciech Bartel (modele na gaz CO2) oraz Tymoteusz Perek, startujący w klasie modeli z silnikami elektrycznymi. Brązowy medal w tej samej kategorii zdobył Filip Kampka.

Letnie warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży

Na horyzoncie zbliżających się wakacji, Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych oferuje letnie warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się na terenie Aeroklubu Gliwickiego i są zaplanowane na dwie tury: od 22 do 26 lipca oraz od 26 do 30 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 13:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Program warsztatów obejmuje budowę i testowanie modeli latających, a także zwiedzanie hangarów Aeroklubu Gliwickiego. Jest to doskonała okazja, aby młodzi pasjonaci modeli lotniczych mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Szczegółowe informacje na temat letnich warsztatów modelarskich można znaleźć na stronie Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych.

Źródło: Urząd Miejski Gliwice