Czad w Pyskowicach - po kąpieli zasłabła 41-latka, sześcioro dzieci trafiło do szpitala

FOT. Policja Gliwice
Służby ratunkowe wkroczyły do mieszkania po zgłoszeniu duszności i zawrotów głowy u 41-letniej kobiety. W akcji brała udział policja, straż pożarna i zespoły ratownictwa medycznego – siedem osób przewieziono do szpitala.
Policjanci z Komisariatu Policji w Pyskowicach przyjęli zgłoszenie o podejrzeniu obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Na miejscu pracowali funkcjonariusze, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków Miejskich i Ośrodka Pomocy Społecznej.
Z informacji przekazanych przez służby wynika, że objawy pojawiły się po kąpieli u 41-letniej kobiety. W lokalu przebywała także szóstka dzieci w wieku od roku do 15 lat. Strażacy przeprowadzili pomiary stężenia tlenku węgla i badania zawartości CO w wydychanym powietrzu u domowników.
W mieszkaniu użytkowany był piecyk gazowy, nie był natomiast zainstalowany czujnik tlenku węgla. Strażacy dokładnie przewietrzyli lokal. Po zakończeniu działań ratowniczych obecność czadu w mieszkaniu nie została stwierdzona.
Wszystkie osoby – 41-latka i sześć dzieci – zostały przetransportowane do szpitali na dalszą diagnostykę. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Źródło przypomina, że objawy zatrucia tlenkiem węgla to między innymi bóle i zawroty głowy, duszności, nudności, osłabienie, a w skrajnych przypadkach utrata przytomności. Autorzy komunikatu podkreślają, że Czujka tlenku węgla może uratować życie oraz że Regularne przeglądy instalacji oraz montaż czujki tlenku węgla to niewielki wysiłek, który może zapobiec tragedii.
na podstawie: KMP Gliwice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Gliwice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Finał Uliczników i kino pod chmurką. Weekend pełen wydarzeń w Gliwicach

Nowe zasady programu Czyste Powietrze. Więcej osób dostanie dotację

Trzy miliony gości w osiem lat. Rekord PreZero Areny Gliwice

Policjant z Gliwic wśród pięciu laureatów. Wyróżnili go ludzie, którym pomógł

Kierowcy mylą te znaki w Gliwicach. Postój TAXI może skończyć się mandatem

Nowe inwestycje w Gliwicach. Szkoła, boiska i węzeł przesiadkowy

Upał i burze w Gliwicach. Jedna chwila w aucie może zagrozić życiu

Cyfrowe bliźniaki gliwickich drzew. Sztuczna inteligencja wesprze ich ocenę

Ponad 30 stopni i alkohol. Strażnicy z Gliwic ostrzegają

Fałszywy e-mail od Policji z Gliwic - oszuści żądają danych i pieniędzy

Piłka zamiast używek. W Gliwicach zagrają drużyny środowisk abstynenckich

Mammobus przy Arenie w Gliwicach. Bezpłatna mammografia dla kobiet 45–74 lat

Gliwiczanin rusza po kolejne punkty. Rajd Polski wraca na śląski asfalt

Gliwickie podwórka znów ożyją. „Strony Miasta” wracają latem.
Przydatne dane teleadresowe
- PEC Gliwice - kontakt, awarie, przyłączenia i e-BOK
- Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Gliwicach - kontakt, BOK, e-BOK i zgłaszanie awarii
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gliwicach - kontakt, przyjęcie, godziny
- Parafia NMP Matki Kościoła w Gliwicach - msze, kancelaria, sakramenty
- Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach - kontakt, adresy i oferta badawcza
