Sygnalizacja nie działa na skrzyżowaniu Rybnickiej. Kierowców czekają utrudnienia

Sygnalizacja nie działa na skrzyżowaniu Rybnickiej. Kierowców czekają utrudnienia

FOT. ZDM Gliwice

Na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej, Nowy Świat i Jana Pawła II kierowcy oraz piesi muszą liczyć się z czasowymi zmianami w organizacji ruchu. Do około godz. 10.00 sygnalizacja świetlna pozostanie wyłączona z powodu prac modernizacyjnych. W tym miejscu szczególne znaczenie mają teraz znaki drogowe i wzajemna ostrożność wszystkich uczestników ruchu.

Wyłączenie świateł jest związane z modernizacją miejskiego systemu sygnalizacji. Do czasu zakończenia prac kierowcy powinni zwolnić przed skrzyżowaniem i dokładnie sprawdzać oznakowanie, a piesi oraz rowerzyści zachować większą uwagę przy przechodzeniu lub przejeżdżaniu przez jezdnię.

Modernizowany system obejmuje rozwiązania, które mają usprawniać obsługę skrzyżowań w Gliwicach. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • kamery wideodetekcji analizujące natężenie ruchu,
  • bezdotykowe przyciski dla pieszych, rowerzystów i użytkowników hulajnóg.

Do przywrócenia sygnalizacji ruch będzie wymagał większej koncentracji, zwłaszcza przy jednoczesnym przejeździe kilku pojazdów i przekraczaniu jezdni przez pieszych.

na podstawie: Zarząd Dróg w Gliwicach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (ZDM Gliwice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.