Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjanci z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach zatrzymali kolejnego dilera. Podejrzanym o rozprowadzanie niedozwolonych środków jest 23-letni mieszkaniec Gliwic. W jego mieszkaniu na Trynku śledczy znaleźli znaczną ilość narkotyków.


W piątek gliwickie mieszkanie młodego dilera odwiedzili niespodziewani goście – detektywi z I komisariatu. W czasie przeszukania lokalu śledczy znaleźli 776,51 g amfetaminy. Sprawa należy do rozwojowych. W sobotę związany ze środowiskiem pseudokibiców mężczyzna, na wniosek prokuratora, został aresztowany przez sąd. W odosobnieniu będzie oczekiwał na wyrok.
Przypominamy i przestrzegamy: za uczynienie sobie źródła dochodu ze sprzedaży zabronionych środków psychoaktywnych sąd może wymierzyć karę od 3 do nawet 15 lat więzienia.

Narkotyki i prawo:
• posiadanie narkotyków jest czynem karalnym, zagrożonym karą grzywny i więzienia do 5 lat,
• produkcja środków odurzających jest zagrożona karą więzienia od 6 miesięcy do 10 lat i/lub grzywny,
• za handel narkotykami grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat i grzywna, a w przypadku sprzedawania tych środków małoletniemu – na czas nie krótszy niż 3 lata,
• kto udziela środka odurzającego albo nakłania do użycia takiego środka inną osobę, zwłaszcza małoletnią, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. 

  • Zabezpieczona amfetamina

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.