Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W środę informowaliśmy o zatrzymanym agresorze, który dzień wcześniej, na ul. Lipowej w Gliwicach, zaczepiał przechodniów i szukał ofiary, którą mógłby okraść. Szybka reakcja świadków pozwoliła ująć sprawcę. Podejrzany do rozprawy będzie przebywał w Areszcie Śledczym w Gliwicach.Przypomnijmy: zatrzymany 34-latek zaczepił dwóch nastolatków, zażądał od nich wydania pieniędzy i użył przy tym siły fizycznej. Pokrzywdzonym udało się uciec. Chłopcy, widząc nadjeżdżającą policję, powiadomioną wcześniej przez świadków, wskazali napastnika.
Mężczyzna stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Gliwicach podjął decyzję o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla 34-latka. Za usiłowanie rozboju sprawcy grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.