Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Od dzisiaj, 29 grudnia, do późnych godzin nocnych 1 stycznia 2018 roku na drogach Gliwic i powiatu prowadzone będą wzmożone działania kontrolno - prewencyjne. Przed nami kolejny długi weekend. W takim okresie, jak uczy doświadczenie, dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Policjanci pełniący dyżury na ulicach będą więc nastawieni na liczniejsze niż zwykle kontrole samochodów.W czasie sylwestra i Nowego Roku sporo osób spożywa alkohol. Niestety, wśród nich są i tacy, którzy decydują się potem prowadzić samochód. Ich będziemy się starali z ruchu eliminować. Kontrole policyjne ukierunkowane będą w szczególności na sprawdzanie trzeźwości kierujących oraz tego, czy nie znajdują się oni pod działaniem środków odurzających.
Pamiętajmy, że mamy co najmniej moralny obowiązek zabronienia osobie, która wcześniej spożywała alkohol, wsiadania za kierownicę. Bądźmy czujni i reagujmy!
Apelujemy też do pieszych, aby nosili na wierzchniej odzieży elementy odblaskowe, które kierowcy dostrzegą już ze znacznej odległości, co z kolei pozwoli im na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia. Niewielki świecący breloczek może uratować nasze życie i zdrowie. Nie zapominajmy o tym.